Кого із господарів собака сприймає за своїх батьків?

Уявіть собі життя у комунальній квартирі: з одними тут приємно поговорити, інших намагаєшся оминати. Ось і у собак за аналогією!

Припав до душі!

Коли в собачій родині з'являється поповнення, мати починає вилизувати дитину. Через короткий час чотирилапа сильно захоплюється процесом. За словами кінологів, це відбувається через потужний викид гормону щастя. Після того як собака змінює місце проживання, вона інстинктивно шукає в ньому того, хто разом з ласкою стане отримувати насолоду від процесу. Запах такої людини змінюється, собака це відчуває. Її і призначає батьком, інформує Ukr.Media.

Не бійся, я поряд!

Потрапляючи в новий будинок, будь-який собака зазнає стресу. Що цікаво, деякі щенята набагато простіше переносять життєві зміни, ніж дорослі собаки. Щоб зменшити переживання вихованця, добрий господар намагається бути поруч під час адаптації.

Поки чоловік обідає на кухні, дружина активно годує нового мешканця. Поки «тато» дивиться телевізор, «мама» гладить та заспокоює собаку. Поки він прибирає, вона встеляє постилку в лежанку.

Чотиринога мати свого часу теж не відходила від цуценят! Хіба що — з природних потреб. І така поведінка людини пророкує їй роль батька.

Перекладач з досвідом

Якщо мову тіла одного суб'єкта собака розуміє погано, то жести і дії іншого сприймає на інтуїтивному рівні. Пам'ять відразу видає собаці відомості, пов'язані з материнським спілкуванням: щеня тоді ще не знало, як треба спілкуватися, але рідну матір уже розуміло.

Асоціативний ряд наводить дорослого собаку до того ж висновку: якщо мова тіла мені зрозуміла, значить це і є батько. За поведінкою такого домочадця пес стежить ретельніше, ніж за рештою.

Що таке добре?

Відносини вихованця та його головного господаря формуються на повазі. А стосунки батьків та дітей — на розумінні. Якщо господар, спілкуючись із собакою, нічого не вимагає, а просто розуміє бажання, він автоматично зараховується до родичів. У собачому середовищі не заведено виховувати собі подібних, прищеплюючи свої «моральні принципи».

Навіть мати, забороняючи чи дозволяючи щось, керується інстинктом самозбереження та забезпечення безпеки. Якщо людина не вбирає собаку в незручні костюми для зйомки відео, значить розуміє природу більше за інших.

Поїли, можна поспати!

Основні функції матері в перші дні появи цуценят — дати потомству їжу та тепло. Щойно прокинувшись, щеня присмоктується до їжі, а наситившись, знову засинає. Якщо температура буде не комфортною, він не засне. Алгоритм температурного та харчового режиму дотримується протягом усього життя.

Будь-який з домочадців може взяти на себе роль обігрівача та годувальника. Але тільки той, хто робить це в момент виникнення потреби, сприймається як батько.

Ефект раннього стресу

Раніше вважалося, що брати цуценя на руки до тритижневого віку неприпустимо. Мовляв, це загрожує патогенними агентами. Потім довели, що наявність щоденного, але помірного стресу, яким, по суті, є взяття на руки, позитивно відбивається на соціалізації цуценя.

І якщо людина мала можливість приходити до цуценя до того, як воно переїхало до нового будинку, то малюк швидко звикне до аромату тіла цього індивіда. Господар перетворюється на матір з тієї причини, що запах матері тепер пов'язаний з ароматом цієї людини.

Гра варта свічок!

Біологічна мати — не лише джерело їжі. Вона допомагає щенятам швидше соціалізуватися. Тільки не в людському, а в собачому середовищі. Мама вчить цуценят ховатися, захищатися від супостатів, нападати і тікати. Тоді як людині потрібні зовсім інші якості — сидіти, лежати, не можна.

І поки «справжній домінант» навчає цуценя людським премудростям, собака чекає на увагу того, хто допоможе реалізувати її собачі інстинкти. Це ті ж ігри, наприклад, у яких малюк відпрацьовує навички, щеплені матір'ю.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *