Як правильно познайомити кота з собакою — декілька слушних порад

У житті вихованці різних видів нерідко спростовують вислів "як кіт з собакою" і показують приклади міцної дружби. Щоб це сталося, важливо правильно познайомити їх одне з одним. Розповімо, як допомогти котові і собаці мирно ділити одну територію, інформує Ukr.Media.

Представте їх одне одному через запахи і звуки

Собаки і коти сильно покладаються на свій нюх, тому перше, що вони повинні дізнатися одне про одного, — запах. Постарайтеся спочатку тримати тварин у різних кімнатах, щоб вони не бачилися.

Покладіть перед котом і собакою речі одне одного, наприклад, ковдру, на якій вони спали. Нехай тварини обнюхають її і звикнуть до незнайомого запаху. Під час цього погладжуйте їх, щоб показати, що все в порядку і новий запах не несе загрози.

У той час, як ви з собакою не перебуваєте вдома, дозвольте коту погуляти по чужій території і освоїтися на ній. Коли кіт чує в іншій кімнаті собачий гавкіт або відчуває, як той підходить до дверей, давайте йому ласощі, щоб пов'язати в котячій свідомості появу іншої істоти з приємними переживаннями.

Після цього дайте їм можливість побачити одне одного на безпечній відстані

Коли тварини познайомилися з запахами одне одного, дайте їм можливість побачитися, але поки все ще на відстані. Встановіть у дверному отворі кімнати, де живе кіт, бар'єр, який не зможе подолати пес, але через який їм буде видно одне одного.

Сядьте з собакою подалі від бар'єру і, як тільки кіт буде потрапляти в його поле зору, пригощайте пса ласощами. Якщо він біжить до бар'єру або починає гавкати, заохочуйте його повернутися до вас і заспокоїтися.

Після цього попросіть кого-небудь з родичів або друзів пограти з собакою, а самі сядьте з котом і дозвольте йому поспостерігати за цим. Винагороджуйте його ласощами, щоб сформувати позитивну асоціацію з новим членом сім'ї.

Повторіть ці кроки 2-3 рази, поки не переконаєтеся, що собака і кіт спокійно реагують один на одного на відстані.

Почніть підпускати їх ближче одне до одного

Коли помітите, що собака спокійно реагує на притулок кота і навпаки, прийшов час познайомити вихованців ще ближче.

На пару годин в день одягайте на собаку повідець і випускайте кота з укриття. Запасіться ласощами, якими будете заохочувати собаку, щоб вона сиділа з вами поруч і спокійно спостерігала за новим сусідом. Якщо пес рветься з повідця і гавкає на кота, спокійно накажіть йому повернутися на місце, відволікти грою або простою командою, щоб перенаправити енергію собаки в мирне русло.

Переконайтеся, що в кожного вихованця є своє надійне укриття

Важливо, щоб у кота була можливість втекти туди, де собака його не дістане, і навпаки. Зробіть підвищення і покладіть на них трохи корму або котячої м'яти, щоб кіт освоїв ці місця. Для собаки, якщо вона невелика і теж може постраждати від лап кота, можна зробити будиночок, в якому той зможе сховатися в критичній ситуації.

Знаючи, що їм є куди сховатися, обидві тварин будуть відчувати себе спокійніше і впевненіше.

Не карайте тварин за неприязнь одне до одного

Лаяти собаку або кота за гарчання одне на одного і агресивну поведінку — велика помилка. Так у тварини виникає асоціативний зв'язок між новим мешканцем і неприємними переживаннями. Це тільки зміцнить їх неприязнь, тому важливо не допустити небезпечної ситуації, діяти без натиску. Заохочення в цьому випадку набагато ефективніше покарань, це стосується і кота, і собаки.

Навіть після зняття бар'єрів не залишайте їх у кімнаті без нагляду

Якщо все йде, як треба, то з часом кіт і пес зможуть спокійно перебувати в одному приміщенні і навчаться або ігнорувати одне одного, або дружити. Однак не поспішайте втрачати пильність і надовго залишати їх наодинці. Іноді вихованці схильні нападати на інших тварин, коли їх не бачить господар, особливо так часто роблять мисливські собаки. Крім того, якщо в вашу відсутність між тваринами трапиться конфлікт, він може привести до серйозних травм.

Намагайтеся перший час, коли йдете з дому, ізолювати кота від собаки. Нехай це правило діє до тих пір, поки ви не будете повністю впевненими в тому, що вони прийняли одне одного.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *