Як свідомо вживати алкоголь

Вам хотілося б менше пити, але чомусь не виходить? Або ви взагалі хочете відмовитися від вживання алкоголю? Авторка британського Vogue Елайза Тейлор зіштовхнулася з цією ж проблемою й розібралася, як мінімізувати кількість спиртного у житті й чому це важливо зробити.

10

Реклама

У мене немає проблем з алкоголем. Однак у мене є проблема з похміллям. Завжди важко знайти слова, щоб описати цей стан. Або, можливо, його просто неможливо описати, тому що мій мозок, здається, не може сформувати жодної зв’язної думки в той момент — натомість я оповита серпанком власної перемішаної, заплутаної, недоречної меланхолії.

Зупинимося з поетикою та перейдімо до клінічного трактування. Алкоголь, як і у багатьох, порушує мій цикл сну та підвищує рівень цукру в крові, викликаючи при цьому вивільнення гормону стресу кортизолу. Крім того, існує той факт, що навіть одна склянка напою викликає у вашому тілі неспокій і нервозність у процесі повільної детоксикації.

“Скільки напоїв на тиждень ви випиваєте?” — запитав мій лікар одного ранку, коли я розповіла про мою тривожність. “Не так багато. Чотири, п’ять, максимум шість…”. За її словами, це був нормальний діапазон. І після деяких досліджень вона сказала, що не схоже на те, що я страждаю від алкогольного розладу. Але, вочевидь, мені потрібно змінити спосіб життя.

Я далеко не одна така. Дослідження показують, що алкоголь впливає на жінок більше, ніж на чоловіків: згідно з дослідженням 2008 року, опублікованим у The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, вплив алкоголю на рівень кортизол є сильнішим у жінок. Тим часом дослідження 2011 року, опубліковане в Alcoholism: Clinical & Experimental Research, показує, що жінки, які лягають спати після випивки, сплять набагато гірше, ніж чоловіки з таким самим вмістом алкоголю в крові. У тих, хто вже схильний до безсоння — як я — незабаром може початися порочне коло. “Це схема початкового покращення сну, за якою слідує період низької якості сну, що може призвести до самолікування безсоння алкоголем, адже він допомагає швидше засинати, але все ж не дозволяє нормально спати. Врешті це призводить до денної сонливості, яка самостійно лікується кофеїном, що посилює безсоння, що своєю чергою вимагає більше алкоголю, щоб знову швидко засинати”, — йдеться в дослідженні, опублікованому Національним центром біотехнологічної інформації під назвою “Алкоголь і сплячий мозок” (Alcohol and the Sleeping Brain).

І так почалося моє дослідження усвідомленого вживання алкоголю. Термін, який часто приписують письменниці Розамунд Дін, яка опублікувала однойменну книгу у 2017 році, усвідомлене вживання алкоголю, на відміну від тверезості, не вимагає повної відмови від алкоголю. Це також не історія про зменшення кількості алкоголю. Хоча, так, менша кількість напоїв зазвичай йде рука об руку зі свідомим споживанням спиртних напоїв. Натомість мова йде про побудову здоровіших стосунків з алкоголем. “Це ваш власний вибір — вживати чи не вживати алкоголь. Й це залежить від ваших цілей, здоров’я чи інших причин”, — каже Дерек Браун, бармен, який став експертом із пиття, автор Mindful Mixology (“Уважна міксологія”) та сертифікований NASM тренер з оздоровлення.

Що стосується особистих цілей, то Браун зазначає: “Мова йде про цілі, які ви ставите перед собою, а не ті, які тиснуть на вас ззовні через загальноприйняті норми. Люди кажуть: “Не пий, бо тобі шкідливо” чи “не пий, бо ти розіб’єш машину”. У парадигмі свідомого вживання алкоголю йдеться про те, щоб ставити собі власні цілі й розуміти, як алкоголь підтримує чи не підтримує їх”.

Можливо, ви хочете краще спати, отримати підвищення по службі, проводити більше часу з сім’єю. Що б це не було, Браун радить уважно придивитися до того, як алкоголь впливає на досягнення вашої мети, і подумати, як змінити свої звички, щоб цього не було. Хтось може обмежити себе одним напоєм на ніч. Іншій людині потрібно буде утримуватися від вживання алкоголю протягом тижня та мало випивати у вихідні. Звичайно, для деяких це може означати повну відмову від вживання алкоголю.

За словами Брауна, хороша відправна точка для обережного вживання алкоголю, — дотримування правила “трьох C”. “Є декілька приводів, коли випити трохи алкоголю може бути доречним, — каже Браун. — Перший — святкування якоїсь події. Другий – спілкування з друзями. Третій — смакування. Бувають моменти, коли є особливий скотч або келих вина, і ви справді намагаєтеся насолодитися напоєм. Щоразу, коли ми п’ємо за цими принципами, здається, що ми розумно вживаємо алкоголь. Крім того, визнайте, що ви можете проводити час з безалкогольними або слабоалкогольними напоями”.

Відразу після нового року я поставила собі першу мету — провести “сухий січень”. Через три тижні я краще почала спати, більше займатися спортом і чіткіше писати. Найголовніше, я стала почуватися щасливішою. Зрештою, алкоголь — це депресант, який впливав на мене більше, ніж я хотіла б визнати. Ні, я не планую повністю відмовитися від алкоголю. Але я встановив для себе нове правило: протягом тижня більше не пити, а у вихідні — вживати менш як чотири напої. Якщо я сумніватимуся, то згадаю “три C”.

Для тих, хто хоче розпочати власну подорож усвідомленого вживання алкоголю, Браун дав поради щодо того, як скласти й дотримуватися своєї особистої програми. Нижче наведено його чотири поради.

Заміняйте

Ми живемо в золоту добу безалкогольних алкогольних напоїв або алкогольних напоїв із низьким вмістом алкоголю. Від мішленівських ресторанів до хіпстерських барів — нині скрізь пропонується спеціальне меню для алкогольних альтернатив. Замовляйте їх. “Мені здається, іноді людям буває страшно, коли вони кидають пити — мовляв, що вони, в біса, будуть робити під час застіль чи вечірок, — каже Браун. — Все просто — існують слабоалкогольні або безалкогольні напої, якими ви можете замінити алкоголь”.

Уникайте

Є певні ситуації, коли більшість людей змушені випити, наприклад, на побаченні в барі чи ресторані. Визначте ці ситуації та уникайте їх, якщо можете. Натомість ви можете зустрітися з кимось на прогулянці або піти в кіно, як лише два приклади.

Знайте міру та темп

Змініть кількість алкоголю у своєму раціоні. Крім того, пийте в повільнішому темпі, коли ви п’єте алкоголь, а потім, можливо, замініть його на слабкий або безалкогольний напій.

Попросіть про підтримку

Браун радить звернутися до друга, який має схожі цілі з вами, й триматися разом, коли ви йдете в бар, чи збираєтеся на весілля, чи в будь-якій іншій ситуації, коли ви збираєтеся випити. Перевіряйте як справи один в одного і підтримуйте — як кажуть: “Одна голова добре, а дві — краще”.

За матеріалом vogue.co.uk

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *