Чому наші прикмети забороняють спати навпроти дверей

Багато хто чув про те, що спати навпроти дверей не можна. Настав час розібратися в прикметах, які це забороняють, щоб краще зрозуміти, як правильно розташовувати ліжко щодо дверей, інформує Ukr.Media.

Слов'янські повір'я

Стародавні народні прикмети слов'ян говорять про те, що спати ногами прямо навпроти дверей — до смерті. Річ у тім, що вхідні двері є свого роду енергетичним каналом, а вночі, поки ми спимо, цей канал пов'язує світ живих і мертвих. Якщо ви будете постійно спати ногами до виходу, це може як мінімум спровокувати погані сни. Стародавні слов'яни помічали, що ті, хто спить ногами до виходу, стають слабшими, втрачають здоров'я.

Також це повір'я пов'язано з тим, що ногами вперед виносять мертвих. Така прикмета могла прижитися через неприємні асоціації.

Скандинавські прикмети

Скандинави споконвіку вірили в те, що людина уві сні залишає своє тіло. Якщо спати ногами до дверей, то їх на ніч потрібно обов'язково замикати. Вважається, що душа, яка залишила тіло, може вийти у відчинені двері і не повернутися. В такому разі людина гине.

Також тисячі років тому скандинави вважали, що відкриті двері притягують злих духів, які можуть наводити порчу і залишатися в будинку. У разі, якщо таке станеться, потрібно провести спеціальні ритуали по вигнанню нечисті.

Східні прикмети

Згідно фен-шуй, від дверей до вікна йдуть енергетичні потоки, причому не лише позитивні, але і негативні. Східні мудреці не радять спати на лінії вікно-двері, все одно, ногами чи головою до виходу.

Ніщо не повинно заважати енергії Ці переміщатися з дому на вулицю і навпаки. Через це в фен-шуй діє універсальна порада — ставити ліжко в кутку або в центрі кімнати, лягаючи перпендикулярно до уявної лінії, що проходить від вікна до виходу.

Інші прикмети, пов'язані з розташуванням ліжка

Не можна спати прямо навпроти дзеркала. Дзеркало — найпотужніше джерело енергії, портал в інші виміри або навіть в потойбічний світ. Якщо спати навпроти дзеркала, менше, що може статися — вас почнуть мучити кошмари.

Головою до вікна теж не можна спати. Слов'яни вважали, що через вікно може заглядати в будинок нечисть. У східній культурі таке розташування ліжка також є небезпечним.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *