Найкращі породи собак для охорони

Ідеальні собаки для охорони повинні володіти активною захисною реакцією, територіальним інстинктом, мужністю, великою фізичною силою. Ступінь виразності цих якостей залежить від генетичного потенціалу цуценяти і його виховання, інформує Ukr.Media.

Кавказька вівчарка

Кудлата й сувора кавказька вівчарка належить до древніх порід і вже багато століть служить людині як непідкупний охоронець житла і овечих отар від вовків. Формування зовнішнього вигляду і характеру «кавказців» відбувалося в природному середовищі, але пастухи здавна відбирали невибагливих і умілих вовкодавів, отримуючи від них лише найкраще потомство.

Агресивність і підозрілість до сторонніх маскується зовнішньою незворушністю і середнім рівнем активності. Проте, в роботі вовкодав нещадний, пильно відстежуючи і жорстко припиняючи будь-яку спробу проникнути на довірену йому територію.

Такий охоронець не злякається лобової атаки і жорстких ударів, використовуючи в сутичці інстинкти своїх предків. Особливо вражають схожі на ведмедів особини з густою довгою шерстю і набитим підшерстям, що дозволяє витримувати будь-яку негоду, обходячись без будки, вольєра або якого-небудь укриття. Крім того, відомі і короткошерсті кавказькі вівчарки, а також тип з проміжним вовняним покривом.

Середньоазіатська вівчарка

Подібно до «кавказців», у вівчарок з Середньої Азії не виражені навички пастуха, але прагнення будь-якою ціною охороняти господарське добро доведено до досконалості. Природний відбір і постійні сутички з вовками загартували псів-воїнів, наділивши вродженою живучістю і люттю в сутичці.

Історично сформувалися різні типи середньоазіатської вівчарки, які відрізняються зростанням, статурою, довжиною вовни і забарвленням. Найбільше поширення отримали великі і костисті туркменські алабаї. Узбецький бурібасар і казахський тобет переважно біло-рудого забарвлення і трохи нижче ростом.

При цьому всі аборигенні підтипи мають найбільший бойовий потенціал і такі собаки здатні справлятися зі своїми обов'язками в сильну спеку та сильний мороз. «Азіати» при овечій отарі фактично знаходяться на самозабезпеченні, оскільки догляд і турбота з боку господаря зводяться до мінімуму. В якості захисних заходів у майбутніх бійках з хижаками цуценятам традиційно купірують вушні раковини і хвіст.

Середньоазіатські вівчарки не схильні до радісних емоцій і бурхливому вираженню відданості господарю, як це робить, приміром, німецька вівчарка. Ці пси непохитні і впевнені в собі, стримані, зосереджені і не подають голос без причини. При цьому будь-який чужинець — людина або тварина, які проникли на територію, що охороняється, буде неминуче атакований.

Вражаючі габарити, високий больовий поріг, потужні щелепи, а також схильність діяти рішуче і самостійно, не чекаючи команди, забезпечили середньоазіатській вівчарці славу першокласних сторожів приватних будинків і промислових об'єктів.

Російський чорний тер'єр

Стрибучість, швидкість реакції і кошлаті лапи, які не провалюються в сніг, подарували своєму нащадку різеншнауцери, енергійність і хорошу здібність до дресування — ердельтер'єр, безстрашність і міць — ротвейлери, а велетенські розміри і шикарну «шубу» — ньюфаундленди.

Їх називали «собакою Сталіна», оскільки їх селекція була офіційним держзамовленням по створенню породи, яка легко навчається і злісної службово-сторожової породи, що не втрачає функціональності в найскладніших кліматичних умовах.

Ці пси здатні до серйозного двобою з людиною-противником, недовірливі до сторонніх, стрімкі в атаках, але при цьому психологічно стійкі, тямущі і відрізняються від вовкодавів-одноосібників надзвичайною відданістю власнику.

Таку собаку не рекомендується саджати на ланцюг або замикати у вольєрі, а густий волосяний покрив вимагає спеціального догляду, включаючи регулярне розчісування, тримінг і стрижку.

Німецька вівчарка

Німецька вівчарка — це класика службової кінології, а її творцем вважається Макс фон Штефаніц. Приділяючи основну увагу робочим якостям, він прагнув отримати енергійну і невтомну собаку, здатну до різноманітного дресування, легко керовану і залежну від людини. З того часу порода завоювала світове визнання, а закладені понад 130 років тому ідеї фон Штефаніца культивуються кінологами та провідними розплідниками.

«Німець» міцний тілом і духом, його легко мотивувати в роботі і закріплювати дресувальний результат. Високий інтелект, уважність, відмінний послух і вміння працювати в команді з людиною дозволяють за короткий термін отримати дієву собаку-охоронця або підготувати цуценя для служби в поліції і армії.

Використовуючи робочий азарт, рухливість і стрибучість, німецьку вівчарку навчають різним прийомам атаки, борючись відразу проти кількох двоногих супротивників. Опрацювання елементів охорони території та привчання до самостійності, розвивають навички сторожа, який цілодобово патрулює периметр голосом і реагує на будь-яку потенційну загрозу.

Завдяки невибагливості і двошаровому шерстному покрову, німецька вівчарка добре переносить вуличне утримання при наявності вольєра і теплої будки. Для правильного психофізіологічного розвитку цуценяті необхідний регулярний вигул та дресування.

Ротвейлер

Ротвейлери ведуть своє походження від скотогонних псів Римської Імперії і бойових молосів Ассирії, отримавши свою назву на честь міста Ротвейль. Колись їх називали «Rottweiler Metzgerhuhd» — «ротвейлерська собака м'ясника», оскільки німецькі м'ясники, продавши худобу, вішали на шию своїм вірним помічникам гаманці з виручкою і вирушали пити всю ніч в повній впевненості, що гроші в безпеці.

В наші дні гладкошерстий здоровань-ротвейлер зберіг вигляд гладіатора собачого світу і велике благородне серце. На відміну від німецьких вівчарок, ці пси прямолінійні і славляться однолюбами, щиро обожнюючи одну-єдину людину, з якою досягли взаєморозуміння.

Попри великі розміри, ротвейлери чудово вписуються у квартирний інтер'єр і поводяться цілком інтелігентно, не маючи схильності гавкати по дурницях. При належному рівні соціалізації і правильному вихованні це — врівноважена і здібна собака, впевнена у своїх силах і доброзичливо відноситься до оточуючих.

У захисно-караульної служби ротвейлери порівнянні з могутністю торпеди, яка летіла в атаку і збивала з ніг. Не дивлячись на укорочену лицьову частину черепа, хват повний і міцний, а при роботі в наморднику — собака використовує захоплення лапами, удари головою і корпусом. Ротвейлер може працювати в тандемі з чоловіком-охоронцем, так і поодинці, виконуючи функцію сторожа. При утриманні у вольєрі необхідний захист від протягів, опадів і добротна будка, бажано з підігрівом на випадок сильних морозів.

Вміння правильно розставити пріоритети і гідно виховати представника великої породи — великий труд. У спілкуванні з такою собакою неприпустимі лінь, нехлюйство і жорсткість, а вирощування цуценяти в ізоляції і зневага дресуванням спотворюють психіку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *