Ознаки, які вказують на розвиток епілепсії

Епілепсія — одне з найбільш поширених неврологічних захворювань. Напади хвороби неможливо спрогнозувати — і це одна з причин, через яку хвороба настільки небезпечна. Зазвичай, перший напад хвороби трапляється раптово. Але лікарі кажуть, що є ряд ознак, які допомагають визначити схильність до епілепсії до того, як це станеться, і вжити заходів профілактики. Варто знати ранні ознаки епілепсії, щоб вчасно звернутися до лікаря і захистити своє здоров'я або своїх близьких, інформує Ukr.Media.

Нудота

Стан, що нагадує ауру, яка виникає під час мігрені — один з найбільш серйозних симптомів, що попереджає про можливий розвиток епілепсії. Відчуття нудоти, запаморочення, сенсорні зміни, сплутаність свідомості — якщо вам знайомі ці відчуття, варто звернутися до невропатолога.

М'язові посіпування та судоми

Мимовільні посмикування м'язів, які можуть переходити у судоми або спазми — ще один серйозний симптом. Якщо ви часто зіштовхуєтеся з ними, обов'язково зверніться до лікаря.

Оніміння або поколювання у руках

Відчуття, ніби через ваші руки пропустили слабкий розряд електричного струму: поколювання тисяч голок, оніміння або печіння. Якщо вам це знайомо, варто звернутися до лікаря, особливо якщо ці відчуття виникають з однієї сторони тіла.

Зміна нюху

Часто напередодні нападу люди, що хворіють на епілепсію, відчувають яскраві запахи, схожі на аромат бензину або палаючої гуми. Також може з'являтися металевий присмак у роті або інші неприємні присмаки. Усе це свідчить про те, що нервова система відчуває високі перевантаження і може початися напад.

Відчуття страху та приреченості

Ще одна ознака наближення нападу — відчуття страху, відчуття приреченості, жах перед неминучою загибеллю. Зазвичай це почуття з'являється перед самим нападом — і важливо якомога швидше вжити заходів.

Зміна частоти дихання або серцебиття

Важке, прискорене дихання і тахікардія — неодмінні супутники початку нападу. Це схоже на картину панічної атаки: пацієнт ніяк не може "продихатися", а серце калатає так, ніби його власник щойно пробіг напівмарафон. Ще одна важлива ознака — почуття дисоціації, коли здається, ніби людина спостерігає за подіями, що відбуваються з нею, наче збоку. Важливо дуже швидко вживати заходів, якщо ви помітили щось подібне.

Мимовільні сечовипускання

Мимовільне спорожнення сечового міхура (найчастіше нічне) — ознака того, що розвивається епілепсія. І цим не можна нехтувати. Лікарі вважають, що подібні події можуть свідчити про те, що уві сні з людиною стався напад хвороби, і він може повторитися.

Прикушений язик

Якщо вранці ви або ваші близькі родичі виявили прикушений до крові язик, ранки на ньому — це привід якомога швидше звернутися до невролога. Швидше за все, це свідчить про нічний напад хвороби, який може повторитися знову.

Розмитість зору

Втома, стрес, приймання деяких препаратів — все це може спровокувати зміну зору, туман у очах і деяку розмитість картинки. Але також це часта ознака наближення нападу. Якщо розмитість зору до того ж супроводжується аурою, то важливо якомога швидше вжити заходів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *