Як спорт допомагає збільшити тривалість життя, та які види активності цьому сприяють

Спорт і фізкультура не лише корисні для здоров'я і гарного настрою: як показали результати досліджень, певна фізична активність здатна у прямому сенсі слова продовжити наше життя — на три роки і навіть більше. Скільки потрібно займатися і яким видам спорту надавати перевагу? Розповідаємо докладніше, інформує Ukr.Media.

О, спорт, ти життя?

Дослідження, результати якого були опубліковані в авторитетному медичному виданні The Lancet в 2011 році, показали: у тих людей, які присвячували спортивним навантаженням всього 15 хвилин у день (або 92 хвилини у тиждень) очікувана тривалість життя збільшувалася на 3 роки. У першу чергу, це було пов'язано зі меншим ризиком захворіти на недуги, які безпосередньо впливають на тривалість життя: хвороби серця і раку. Навіть 15-хвилинна прогулянка в день знижує ризик смерті від цих хвороб на 14%.

Ще одна наукова робота опублікована в PLOS Medicine, показала, що 75 хвилин помірних фізичних вправ або ходьби на тиждень збільшують тривалість життя на 1,8 року. Причини ті ж, що і в попередньому дослідженні: регулярна фізична активність позитивно позначається на загальному стані здоров'я, організму легше справлятися з хронічними захворюваннями, які впливають на тривалість життя.

Так, згідно з дослідженнями, всього дві з половиною години швидкої ходьби в тиждень знижують ризик діабету другого типу на 30 відсотків. А ще регулярні заняття спортом допомагають підтримувати здоровий рівень кров'яного тиску, знизити ризик інсульту, запобігти хворобі Альцгеймера і навіть знизити ризик деяких видів раку. Крім того, коли ми займаємося спортом або фізкультурою, активніше вивільняється нейромедіатор серотонін, який допомагає нам відчувати себе щасливішими і краще справлятися зі стресом — це теж позитивно позначається на стані нашого здоров'я.

І ще одна приємна новина: вчені вважають, що жіночий організм краще, ніж чоловічий, відгукується на спорт і ефект від фізичних навантажень для жінок може бути вдвічі сильніший, ніж для чоловіків. Це точно добре для зниження ризику серцево-судинних захворювань і діабету другого типу, можливо, і для інших захворювань також.

Які фізичні навантаження продовжують життя?

Найголовніший принцип — ці вправи повинні вам подобається. Оскільки по-справжньому корисні тільки регулярні тренування, то чим більше задоволення приносить вам той чи інший вид фізичної активності, тим більша ймовірність, що ви не будете пропускати тренування і не кинете спорт. Але дослідження показують, що найбільш ефективними для довголіття є наступні види активності:

  • Теніс (як великий, так і настільний);
  • Бадмінтон;
  • Плавання;
  • Аеробіка;
  • Ходьба;
  • Силові тренування.

Присвячуйте цим (або будь-яким іншим) фізичним навантаженням хоча б пів години на день — і живіть довго!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *