А ви знаєте як правильно вимірювати свою вагу — для отримання об’єктивної картини, потрібно навчитися зважуватися правильно

Стежити за вагою, безумовно, потрібно. Однак не має сенсу зважуватися по кілька разів на день. Протягом доби маса тіла може мінятися в межах кілограму тому для отримання об'єктивної картини, потрібно навчитися зважуватися правильно, інформує Ukr.Media.

Вибір ваг

Перш за все, потрібно придбати підлогові ваги. Є два різновиди цього приладу — механічний і електронний. Останній варіант набагато зручніше, бо вони здатні вимірювати вагу з інтервалом у 100 грамів. При вимірюванні ваги на механічних вагах такої точності досягти не вдається.

Чи потрібно купувати "розумні" ваги, які вимірюють масу жиру і показують масу інших показників? Це справа смаку, стежити за вагою можна і за допомогою найпростішої моделі ваг.

Але не варто купувати найдешевші ваги з тих, що продаються в магазині. Найчастіше, їх точність вимірювань далека від ідеальної.

Правила зважування

Щоб стежити за вагою, зважуватися потрібно систематично. Можна це робити щодня або раз на тиждень, кому, як більше подобається. Основне завдання не дізнатися про свою вагу, а простежити динаміку, тобто, зрозуміти зростає ваша вага, падає або стоїть на місці.

Щоб отримати коректні показання необхідно дотримуватися ряду правил:

 • Зважуватися бажано в той самий час, найкраще, вранці;
 • Вставши з ліжка, необхідно спочатку сходити в туалет, і тільки потім вставати на ваги;
 • Краще зважуватися голяка або в одному і тому ж одязі, через те, що речі теж мають свою вагу.
 • Якщо у вас звичайна вага без функції запам'ятовування значень, то записуйте показники ваги самостійно. Ці записи дозволять відстежити динаміку зміни ваги.Що може вплинути на показання

  Ваги можуть показувати некоректні значення, якщо цей прилад використовувати неправильно. На показник можуть вплинути:

  • Температура. При низьких температурах електронні ваги можуть показувати неточні показники.
  • Місце установки. Дуже часто ваги показують неправильну вагу, якщо вони встановлені на м'яку поверхню. Не можна ставити прилад на килим або палас. Найкраще — максимально рівна і жорстка поверхня — керамічна плитка, паркетна дошка, ламінат. Якщо таких покриттів в будинку немає, то можна підготувати під ваги тверду підкладку, наприклад, шматок міцної фанери.
  • Розподіл навантаження. Завжди ставайте на ваги босоніж, навіть якщо у вас не «розумні», а звичайні ваги. В крайньому разі, можна зважуватися в шкарпетках, але не у взутті. Важливо встати в центр ваг, і не рухатися до тих пір, поки не з'явиться значення маси тіла. Переминання з ноги на ногу або зрушення з уже зайнятої позиції призведе до зміни показань.

  Не рекомендується зважуватися на "чужих" вагах. Побутові прилади для вимірювання маси тіла не відрізняються ювелірною точністю.

  Важливо! Для відстеження динаміки зміни ваги потрібно зважуватися на одних і тих же вагах, що стоять в одному і тому ж місці. Переносячи ваги з місця на місце, неможливо отримати коректні дані.

  Жінки, які уважно стежать за вагою і зважуються кожен день, напевно помічали, що іноді вага підскакує на 1,5-2 кг без видимої причини. Пов'язані такі стрибання показань з гормонами, які виробляються в жіночому організмі.

  Найкраще вага йде в першій половині циклу. А ось після овуляції організм "включає" режим економії, накопичуючи вологу. Тож якщо ваги раптом показали значно більше, ніж вчора, то загляньте у свій жіночий календар. Швидше за все, цикл добігає кінця, і скоро почнуться місячні. Переживати не варто, після завершення, все повернеться в норму.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *