“Вони ангели, але як то кажуть є нюанс”: Доберман — слабкі сторони службової породи собак

Собачники поважають доберманів за їхню універсальність. Напевно, ніхто не здивується, якщо з'ясується, що добермани навіть варення вміють закривати. Граціозні, вірні і безстрашні чотирилапі друзі відмінно піддаються дресурі. Та й взагалі, за словами багатьох кінологів, це "ангели". Але тут так і проситься горезвісне але, інформує Ukr.Media.

Потреба у розвитку

Інтелект тут найвищий, та й доберман хоче розвиватись. Якщо сьогодні він навчиться виконувати команди, завтра — застосовуватиме їх на практиці, а післязавтра — забажає захистити докторську. І в кожному його бажанні господар має бути поряд. Це не команда, а потреба! Всім тим, хто бажає завести собі добермана, спочатку треба замислитись: чи готовий він штурмувати ази кінології з насущними питаннями?

Не варто ображати його нюх

У добермана чудовий нюх — майте на увазі. Власникам собак потрібно знати міру у всьому, що стосується запахів. Якщо затіяли робити сюрстремінг, будьте ласкаві відправити улюбленця на дачу. І не смійте його забирати звідти доти, доки будинок не вивітриться від цього смороду. Запах цибулі чи часнику, надто яскравий парфум чи всюдисущі цитруси — все це спровокує у граціозної тварини невдоволення, і це як мінімум.

Слідуємо за алгоритмом

Все те, чого добермана колись навчили, він ніколи не забуде. Тому доведеться попрацювати з формулюванням своїх прохань та команд. Якщо собаці у щенячому віці забороняли забиратися на крісло-ліжко, то немає сенсу благати його зробити це у дорослому віці. Як можна порушувати заборону? Говорили "фу", коли собака йшов калюжею? Не намагайтеся умовити його купатися! Такого консерватизму вистачить на пів планети!

Простіше стадо переконати

Поки доберман ще щеня, з ним просто: ти кажеш, а він слухає, запам'ятовує і робить. Щойно пес розуміє сенс життя, у нього з'являється власна думка. І якщо він забажає, то буде поступливим і дуже старанним собакою. Але якщо доберман не захоче демонструвати свої найкращі сторони, то хоч погрожуй, хоч ігноруй, хоч іди на переговори… Ні й усе. Упертий баранець зговірливішим буде!

Обійдемося без показухи

Добермани не люблять пильної уваги з боку чужинців. На виставках пес знає, що прийшов сюди за перемогою, тому сяятиме, цвістиме і пахне. Але у звичайному житті доберман ніколи не демонструє свої таланти на прохання гостей. Особисто господареві й у справі це із задоволенням. І лапу подасть, і пробіжить смугу перешкод. Але якщо це потрібно зробити на публіку, отримуємо повний ігнор!

Ламати не будувати

У доберманів є пристрасть до руйнувань. Ні, він не розноситиме веранду по цеглинках. Але якщо ви зберете на дачі дрова в акуратну "скирту", ось це саме воно. Заводчики стверджують, що будь-яке нагромадження собака сприймає як перешкоду для контролю. Тому стос складених подушок може здатися собаці перешкодою на шляху порятунку всього світу. Терміново розібрати!

Не твоє, а наше

Пам'ятаєте, як у тому анекдоті, коли дружина сказала чоловікові, що не має проблеми на роботі, а в них? Отож, доберман — із цієї серії.

Здається, ніби собака все бере під свій контроль. І дітей господаря виховуватиме відповідально, і ліжко вже не людини, а спільне з доберманом, і холодильник, само собою, теж. Представники породи — неймовірні власники. З ними доведеться рахуватися.

Манія переслідування

У добермана неймовірно розвинений мисливський інстинкт. Все те, що собака може оцінити як здобич, перебуває в потенційній небезпеці. Ось він спокійно йде з вами на повідку (точніше, ви на його повідку). А ось уже обернувся на одній лівій, і сидить зі схопленим нетопиром. Швидкість у тварини — спортсмен відпочиває. Якщо доберман стартує на показниках 45 км/год, про що взагалі йдеться? Скомандувати "фу!" не встигнете.

Упереджене ставлення до неповнолітніх

Хто б що не казав, а добермани чудово ладнають з дітьми. Особливо їх зачаровують малюки, які ще «агукають». А от підлітків-хуліганів чотирилапий може ігнорувати. Доберман щиро вважає таких дітей людськими дитинчатами з роздутою зарозумілістю. Практично ніколи тварина не стане виконувати їхні команди. Не чіпатиме, звісно, і не образить, але сприймати всерйоз не зможе.

Енергетична станція

Доберман — це активна діяльність. Так, більшу частину світлового дня щеня мирно відпочиватиме і набиратиметься сил. А ось підростаючий пес — наче харчується від сонця. 12 годин активного життя, як мінімум.

Здається, якби була можливість «запитатися» від добермана, він забезпечив би електрикою ціле селище. Фізичні навантаження та спілкування з улюбленим господарем — для нього справжнє щастя!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *