Розбираємося, наскільки безпечно давати собакам хліб

Важко знайти сім'ю, в якій хліб знаходився б під повною забороною. Свіжий, смачний, ароматний, із хрусткою скоринкою — справжні ласощі родом із дитинства. Споживання хліба, особливо у нас в Україні, завжди було порівняно високим. Шматочок хліба хороший і як доповнення до перших та других страв, і як самостійний продукт. І, як це часто буває, далеко не завжди хліб буває корисним (особливо, якщо не дотримуватися принципу помірності), інформує Ukr.Media.

Виникають питання: наскільки безпечний цей продукт для наших чотирилапих друзів? Чи можна давати собакам хліб?

Хліб і здоров'я наших вихованців

За традицією хотілося б відразу дати швидку відповідь на питання, винесене в заголовок. Але не цього разу — багато чого залежить від сорту хліба, який ви пропонуєте вихованцеві. Якщо ми говоримо про "класичний" білий або чорний хліб, приготований за дідусевими рецептами, без додавання всюдисущої "хімії", ніякої шкоди від шматочка не буде. За умови, що ви не заміните хлібом основну дієту свого улюбленця.

Утім, є і серйозне "але" — харчова алергія, яка, можливо, є у вашої собаки. Найчастіше собаки реагують на пшеницю та (або) глютен. Далі слід задати питання шановним господарям: з якою метою ви пропонуєте вихованцям хліб? Зазвичай, продукт калорійний, містить велику кількість вуглеводів, а ось будь-яких поживних та інших корисних речовин, вітамінів і мінералів там явно недостатньо. Набити шлунок — це так. Конкретної користі — мінімум.

Тепер поговоримо про такий традиційний сімейний перекус, як бутерброд. Хліб частенько намащують маслом. І точно в такому ж вигляді пропонують вихованцям (як варіант, бутерброд випадково вислизає з рук і тут же під'їдається псом). Масло як таке не токсичне для собак (знову ж таки, якщо говорити про справжнє вершкове масло), але містить забійну кількість жиру, а також сіль. Висновок: трагедії від одного з'їденого бутерброда з маслом не трапиться, а ось регулярно пригощати собаку такими бутербродами ми б не радили.

Не лише масло намазують на хліб. Це і всілякі спреди, у тому числі шоколадні, арахісову пасту та інші продукти. Перераховувати їх не будемо. Реальність така: майже всі вони зроблені за допомогою досягнень сучасної хімії, містять жири і вуглеводи, штучні підсолоджувачі, крім того, висококалорійні. Наш вердикт — тверде "ні".

Який хліб не треба давати собакам узагалі?

Наша харчова промисловість пропонує величезну різноманітність хлібобулочних виробів і всілякої випічки. Усе це привабливо виглядає і виділяє неймовірно апетитний запах. Злі язики стверджують — не без допомоги горезвісної хімії, будь вона недобра. Різного роду маленькі пекарні і булочні трапляються на кожному кроці. Що робити, як учинити?

Наша порада: вибирайте як для власного харчування, так і для частування вихованців звичайний білий і чорний хліб, який випікається хлібозаводами за встановленими ГОСТами. Намагайтеся не купувати хліб, випечений безпосередньо в гіпермаркетах із застосуванням усіляких розпушувачів, поліпшувачів і ароматизаторів. Підійде так званий солодкий хліб (булочки і все таке інше), булочки (пончики) з шоколадною крихтою і родзинками, багети з часником і цибулею. Уникайте давати вихованцям борошняні домашні вироби, випічку, а також булочки, посипані горіхами (далеко не всі горіхи безпечні для собак).

У жодному разі не давайте вихованцям тісто (куплене в гіпермаркеті, пекарні або зроблене власними руками). Особливо тісто, що містить дріжджі.

Чи люблять собаки їсти хліб?

У загальному і цілому собаки з'їдять запропонований шматочок хліба. Із задоволенням чи без — питання залишається відкритим. Як і в людей, у собак різні смаки. Зустрічаються вибагливі в їжі вихованці, які гидливо відвернуть від хліба ніс. Тому все досить індивідуально.

Які висновки зробимо з матеріалів статті?

Шматочок чи два білого або чорного хліба в якості ласощів (якщо собака, повторимося, любить хліб) погоди не зроблять. Але хліб не можна назвати продуктом, життєво необхідним для харчування домашніх вихованців.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *