Кіт любить облизувати свого господаря — про що це свідчить

Коти частенько спантеличують господарів різними поведінковими дивацтвами. Сьогодні зупинимося на ще одній цікавій моделі поведінки, коли вусаті вихованці самозабутньо, з почуттям облизують своїх господарів. Слід зазначити, що дотики шорсткого котячого язичка далеко не всім до душі. І неприємно, і негігієнічно. Але ніякі "вмовляння" не діють — схоже, звичка серйозна і надовго. Давайте розберемося, що за цією звичкою ховається, інформує Ukr.Media.

Любов до господарів і самого процесу

Кіт демонструє свою любов, а також душевний комфорт, спокій і безпеку. Багато мам-кішок дбайливо, з голови до п'ят облизують своїх кошенят. Малюки розуміють, що мама робить щось дуже приємне. Цю звичку вони беруть з собою і в доросле життя і застосовують до власних господарів, яких вихованець, без всякого сумніву, ототожнює зі своєю сім'єю.

Засіб соціального зв'язку

Розвиваємо раніше висловлені думки. Знову подумки уявляємо собі велику коробку, в якій знаходяться кішка-мама і її кошенята. Мама вилизує кошенят, кошенята у відповідь вилизують маму. А також вилизують одне одного. Це найперша велика і щаслива сім'я, яку бачить кошеня. Лизання зміцнює соціальні зв'язки, тварини відчувають себе однією сім'єю. Згодом підрослі кошенята починають жити власним життям, але приємні асоціації залишаються.

Так, у сім'ях, де кілька вихованців, і всі вони ладнають між собою, можна бачити, як доглядають одне за одним коти, не пов'язані родинними зв'язками. Просто з найтепліших, дружніх почуттів. Також підкреслимо, що деяким котам, особливо літнім, буває важко підібратися до тієї чи іншої ділянки тіла. Приходять на допомогу молодші друзі.

Стрес і занепокоєння

Але ми маємо справу з проявами щастя далеко не завжди. Під впливом стресу або будь-якого розладу у котів проявляється поведінка, що отримала назву "овергрумінг". У нашому випадку це нав'язливе лизання, наполегливе вилизування або себе самого, або когось із господарів. Також через стрес розвивається і збочення смаку: кіт облизує або смокче абсолютно неїстівні речі і предмети — пластик, шерсть, тканину і т.д. Іноді "збочення смаку" проявляється і в вилизуванні-смоктанні людської шкіри.

Чому процес досить неприємний для людей?

Так, дотики шорсткого котячого язика, усіяного сосочками-гребінцями в формі загнутих гачків, викликають дискомфорт. І це як мінімум. Багато хто порівнює котячий язичок з наждачним папером. Завдяки гачкам-гребінцям пухнастик спокійно відокремлює м'ясо від кісток, видаляє омертвілі волоски. Гачечки зроблені з кератину — того ж матеріалу, що і людські нігті. Так що порівняння має право на життя.

Що робити, якщо особисто вам неприємне котяче облизування?

Напевно, ви вже достатньо вивчили свого вихованця і безпомилково розумієте — вже через хвилину він почне свій захоплюючий процес. Тримайте напоготові котячу м'яту або постарайтеся перенаправити увагу кота іншими способами — наприклад, приготувати іграшку, начинену ласощами.

Приголубити вихованця або зіграти в інтерактивну гру

Усе-таки хочеться думати про найкраще — про те, що ваша кицька у такий химерний спосіб висловлює свою любов і ласку. Ви можете м'яко відсторонити тварину, запропонувати свої варіанти ласки. Погладьте, легенько почухайте вихованця в його найбільш улюблених місцях. Спробуйте якусь інтерактивну гру. Під час ласки або приємного спільного проведення часу "гормони щастя" почнуть виділятися у вас обох, тому кінцева мета виявиться досягнутою.

Проявити такт і терпіння

У жодному разі не зліться, не зганяйте і тим більше не карайте тварину. Хіба можна карати за любов і добро? Так, відучити кота лизати, якщо він сильно до цього звик (і колись був заохочений), нелегко. Але грубість — не вирішення проблеми. Домагатися прихильності кота можна місяцями і роками, а зруйнувати крихкий місток довіри — відразу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *