Як зрозуміти, що собака образився на господаря

Собаки цінують дії та вчинки, вловлюють інтонацію та запахи, заучують безліч слів різними мовами світу. При цьому самі вихованці не вміють говорити, а зміни в їхньому ароматі господарям зовсім не доступні. Як же в таких умовах зрозуміти, що собака зачаїв образу? І чи вміють брати наші менші ображатися, інформує Ukr.Media.

Магія дверного отвору

Що робить підліток, коли батьки не пускають його гуляти? Іде в іншу кімнату і закривається там, щоб пережити образу на самоті. Перенесемо модель поведінки на вихованця. Поспостерігайте за тим, як собака поводиться в момент незгоди з вашими діями.

Приміром, собака не любить плавальні процедури, але господар уже взяв у руки той самий шампунь і лагідними словами закликає митися. Що робить тварина? Біжить в інше місце, висловлюючи протест! А публічне вираження несхвалення теж образа.

Ворчун насупив брову

Якщо собака голосно і ярко гарчить — це ще не ознака агресії, а попереджувальний сигнал. Мовляв, «я не маю наміру йти на контакт і битися не хочу, але якщо ви наполягаєте — доведеться». Якщо ж рик схожий на бурчання брязкаючого дідуся, то пес виявляє антипатію.

Для прикладу: двоє собак весело грають, а потім один з них починає «варнякати». Стає очевидно, що дія «друга» викликала невдоволення. Щодо людини працює абсолютно та сама схема. «Бурчить», отже ситуація їй неприємна!

Дівча-недоторка

Якщо велелюбний пес раптово почав уникати ваших дотиків, значить зовсім недавно ви не виправдали його довіри. Зоопсихологи закликають навчитися ранжувати цей сигнал. Агресивна реакція на дотик означає, що у собаки щось болить. А якщо вихованець навмисно вибирається з-під долоні, що гладить, і ухиляється від чухань, значить — затаїв образу. Тактильний контакт собака дозволяє лише тим, кому безроздільно довіряє.

Нерви заспокоюючи мені

Собаки облизують носа з різних причин. Якщо температурний режим навколо в нормі, сторонні запахи в житлі відсутні, а вихованець продовжує активно лобизувати нюхальний інструмент, то це, шановні, явна ознака занепокоєння. Таким чином чотирилапий друг намагається самостійно з ним упоратися.

Звичайно, господареві варто озирнутися. Може поруч з'явився якийсь подразник, а може, долинає різкий шум з вулиці? Якщо такі відсутні, то стрес і занепокоєння спровоковані безпосередньо людиною.

Бачити тебе не хочу!

Асоціальні чотирилапі навмисно і показово відвертаються від господаря в момент невдоволення. Яскравий приклад: спокійна прогулянка з чотирилапим, а потім наліт полчища дітлахів із проханням погладити малюка. Хазяїн згоден, а пухнастий друг із синдромом Наполеона кинув на нього зневажливий погляд.

Мовляв, як можна дозволити незнайомцям гладити царську вовну? Хіба «старший за розумом» не розуміє, що собаці неприємні нові знайомства? І не захистив, зрадник». Можливі інші образи. Наприклад, після відвідин ветеринара.

Давній конфлікт

Собакам життєво необхідний контакт із людиною. Якби чотирилапий проживав у дикій природі, то обов'язково знайшов би собі побратимів. І прибився виключно до тих, хто є корисним для виживання. На решту собака заслужено повісить ярлик «вимушених сусідів».

Кінологи часто пояснюють просту істину: якщо собака всім своїм виглядом показує байдуже ставлення до господаря, значить контакт втрачено. Вихованець вважає двоногого марним і не здатним допомогти йому вижити. Це наслідок тривалого неприйняття його дій!

Зітхання жалю

Томлення собаки виявляють по-різному: одні переминаються з лапи на лапу, інші стрибають з надією на здійснення бажаного. А от реакція організму при цьому завжди однакова — зниження частоти дихання та почастішання серцебиття. Пес звик, що прогулянка починається одразу після того, як господар закриває ноутбук.

І ось пристрій заблокований, але вихід на вулицю так і не відбувся. Усвідомивши це, собаці потрібно компенсувати нестачу кисню, тому вона тяжко та протяжно зітхає.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *