Чому не бажано спати з кішкою в одному ліжку

Багато власників кішок стикалися з ситуаціями, коли їх вихованець ігнорує власний будиночок або підстилку і забирається на людське ліжко. Така поведінка тварини може розчулювати або дратувати. Нерідко люди миряться із уподобаннями свого котика і терплять це сусідство. Але далеко не всі враховують, що подібний спільний сон може бути небезпечний, інформує Ukr.Media.

Кішки сплять з людиною з різних причин. Вони можуть таким чином висловлювати свою прихильність, нерідко їх залучають аромати косметики, а також м'якість і тепло ліжку. Крім того, вибираючи для сну людське ліжко, коти показують, що їх з якоїсь причини не влаштовує власна підстилка.

Яка користь від спільного сну

Пухнастий клубочок, який сопе поблизу, дозволяє людині швидше розслабитися. Котяче муркотіння є своєрідною колисковою, слухаючи яку власник тварини витратить мінімум часу на засинання. Вважається, що кішки відлякують нічні кошмари. Це стосується не лише дорослих, але і дітей. Останні можуть почувати себе безпечніше, відчуваючи присутність кота поблизу. В цих випадках важливо, щоб тварина сама хотіла бути поруч, не намагаючись пограти або втекти.

Важливу роль відіграє місце, де розташований ваш вихованець, якщо він намагається лягти на голову або обличчя, то це принесе мало комфорту

Яка шкода від спільного сну

На жаль, шкоди від спільного сну з кішкою набагато більше. Передусім, ви самі можете нашкодити своїй тварині, перевернувшись у сні на другий бік і придавивши її. Скривджена тварина обов'язково подряпає або вкусить людину за таке поводження з собою.

Пам'ятайте, що коти, які гуляють на вулиці, можуть бути носіями різних паразитів. Наприклад, у вихованця можуть бути блохи. Вони не заразні для людини, але цілком можуть вкусити і доставити масу дискомфорту. Крім цього, вуличні тварини є переносниками таких захворювань, як:

 • гельмінтоз (глисти);
 • токсоплазмоз (зараження паразитами — токсоплазмами);
 • пастерельоз (інфекційна хвороба);
 • дерматофітія (хвороба, що викликається грибками-дерматофітами);
 • дерматомікоз (стригучий лишай).

Найбільш схильні до зараження від кішок діти та дорослі з ослабленим імунітетом. Проблеми можуть бути викликані й котячою шерстю. Вона не тільки провокує кашель і чхання, але і в гірших випадках може стати причиною нападів астми. Для людей зі схильністю до алергії таке сусідство найбільш небезпечне.

Окремо варто відзначити шкоду спільного сну дитини та тварини. Були зафіксовані випадки, коли діти задихалися від кішок, що лежали на їх грудях або обличчі. Тому подряпини та укуси — далеко не найстрашніші наслідки такого сусідства.

Пам'ятайте, що кішки — нічні хижаки, тому цілком може бути, що ваші руки та ноги, які ворушаться під ковдрою, вони сприймуть як іграшку або здобич.

Як зробити спільний сон з кішкою більш безпечним

Переконайтеся, що ваш вихованець здоровий. Існує кілька симптомів, які говорять про те, що кішку не тільки не можна пускати до себе на ліжко, але і слід негайно показати лікареві. Серед них виділяють:

 • випадання вовни;
 • шкірний висип;
 • чхання;
 • кашель;
 • блювоту;
 • очі, які гнояться;
 • бруд у вухах;
 • діарею.

Регулярно відвідуйте ветеринара. Профілактичний огляд дозволить вам переконатися в тому, що кішка здорова і нічим вас не заразить. Не забувайте про обов'язкову вакцинацію вихованця. Лікарі ветеринарних клінік здатні підказати, коли і які щеплення потрібно зробити.

Якщо ви хочете спати з вихованцем, не пускайте його на вулицю. Під час регулярних прогулянок кіт може не тільки забруднитися, але і підхопити паразитів від інших тварин. У випадках, коли ви все-таки випускаєте його на вулицю, вживайте заходів, щоб цього не сталося (використовуйте спеціальні нашийники та краплі на холку, регулярно проводьте обробку від гельмінтів).

Пам'ятайте, що влітку кліщі та інші паразити більш активні, тому любителям домашніх тварин потрібно регулярно перевіряти шерсть і шкіру кішки

Таким чином, щоб сон з вихованцем залишав після себе лише позитивні емоції і не приносив проблем, регулярно показуйте кота ветеринару, не дозволяйте йому гуляти на вулиці та контактувати з бродячими тваринами. Беріть з собою в ліжко тільки спокійних тварин, які звикли до вашого розкладу. Не дозволяйте котам спати в одному ліжку з маленькими дітьми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *