Чому мусульмани не заводять собак і чому обожнюють котів

Для багатьох іслам залишається загадкою, таємницею, викликає безліч питань через різні обмеження та правила. Наприклад, ця релігія не дозволяє заводити в будинку собак, вішати на стіни їх фото і вимовляти молитву поруч із вихованцями, інформує Ukr.Media.

Виникає питання: з чим пов'язані ці заборони?

З погляду ісламу

Для мусульман такі тварини, як собака та свиня, вважаються нечистими. У момент читання молитви людина постає перед Богом, який не почує молитву, якщо одяг того, хто молиться, забрудниться слиною або вовною чотирилапого.

Однак іслам дозволяє утримання вихованців у дворі, де мало шансів забруднитись.

Згідно з вченням, пса можна тримати лише для охорони, полювання чи роботи пастуха. Без особливої причини заводити вихованця заборонено.

А що до котів?

Цікаво, але до кішок інше відношення: вони можуть знаходитися поряд з тим хто читає молитву, пити воду з судини обмивання, торкатися до рук і лизати їх.

Сам пророк Мухаммед тримав у своїй хаті кішку. Є легенда, за якою, збираючись на молитву, пророк знайшов сплячу улюбленицю у своєму халаті та обрізав його край, щоб не розбудити тварину.

Збірка хадісів аль-Бухарі навіть містить легенду про кошатницю, відправлену після смерті в пекло за те, що вона не годувала кішку, морила її голодом.

Ставлення до вихованців

Мусульманин вірить, що біля райської брами першими зустрінуть його вихованці, так що богослови закликають з усією ретельністю здійснювати догляд за своїми чотирилапими. Гріх перед твариною — все одно, що гріх стосовно людини. Незважаючи на уявлення про собак як про неохайних звірів, перед ними також не можна грішити.

І все-таки розвішувати в будинку зображення будь-яких тварин не можна: у таку оселю ніколи не з'являться ангели.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *