В Києві відкривається виставка дитячої моди періоду 1820–1920 років

В Києві відкривається виставка дитячої моди періоду 1820–1920 років0 Поділитися

З 15 березня до 2 червня 2024 року в Музеї історії міста Києва працюватиме виставка дитячих костюмів з 1820 по 1920 роки, що розповість, як змінювалась мода впродовж ста років.

В Києві відкривається виставка дитячої моди періоду 1820–1920 років1

Реклама

Яке вбрання було в дітей два століття тому? Чи існувала тоді дитяча мода та якою вона була? Чому хлопчики до 6 років носили спідниці та плаття, а дівчаток від народження вдягали в тісні корсети? Який вплив мав одяг на дозвілля дитини? Чому так часто маленькі леді змушені були лише спостерігати за іграми своїх братів? А також за яких обставин хлопчику врешті надавали право носити чоловічий одяг? Музей історії міста Києва разом із Музеєм історії моди представлять виставку дитячих костюмів, яка охоплює період з 1820 по 1920 рік. Виставка розповість, яких змін протягом століття зазнавала дитяча мода.

В Києві відкривається виставка дитячої моди періоду 1820–1920 років2

“Дитяче вбрання — особлива гордість моєї колекції, адже сьогодні це дуже рідкісне явище серед музеїв — збирати дитячі костюми. Їх збереглось небагато. Дітей тоді в сім’ях було багато — і вони доношували одяг одне за одним, поки речі мали гідний вигляд, а лиш потім викидали. Тому придбати одяг для колекції в гарному стані майже нереально. Але в нас є така унікальна колекція, і ми раді її показати широкому загалу”, — розповідає колекціонерка, засновниця Музею історії моди Марина Іванова.

В Києві відкривається виставка дитячої моди періоду 1820–1920 років3

В експозиції буде представлено понад 20 дитячих костюмів, а також цікаві деталі, що так чи інакше пов'язані з дитячою модою минулих століть: аксесуари, іграшки, взуття, фотографії.

Весільні віночки, бальні блокноти юних панянок зі списками кавалерів, з якими вони планували танцювати; мініатюрні капелюшки в комплекті з рукавичками; іграшкові собаки-сейфи, у яких діти могли ховати монети чи цінні для них речі. До того ж виставку доповнять фотографії дітей у різних вбраннях конкретного періоду.

Колекція Музею історії моди занесена до Книги Рекордів Гіннеса України як найбільша колекція оригінальних антикварних костюмів в Україні. Дитячі костюми становлять 10% колекції та будуть представлені в Музеї історії Києва.

Виставка триватиме до 02.06.2024

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *