Це серйозно: про що може свідчити дивна поведінка вашого кота

"Щось пішло не так", — підсумовують уважні господарі, помітивши, що вусатого улюбленця ніби підмінили. То він люто шипить, то кидається на людей, то ховається під диваном добу безперервно. Прислухаємося до порад фахівців: будь-які різкі зміни в поведінці вихованців слід сприймати в критичному ключі. І починати з візиту до ветеринара: спочатку виключити проблеми зі здоров'ям, а потім займатися всім іншим, інформує Ukr.Media.

Але "дивні" моделі поведінки котів мають своє логічне пояснення. Ми відібрали п'ять основних причин, які необхідно взяти до уваги.

Смуток, занепад сил і депресія

Не посміхайтеся скептично: чорна смуга може увійти і в життя вашого вихованця. Коти дуже чутливі звірі, вони важко переживають нещастя і горе, що звалилися на їх голову. Помічено, що вусаті друзі дуже прив'язуються до людей — особливо до тих, кого приймуть і полюблять всією душею. І ось раптом цієї людини в силу якихось причин більше немає. Кіт тут же йде в себе, замикається, не бажає ні з ким спілкуватися. Проявляє повну байдужість до їжі і навіть улюблених ласощів. Підкладає лапки під себе і сумує. Найчастіше в повній самоті (у коморі і під диваном). Скорботний кіт спить набагато довше за звичайного. Запускає навіть власну гігієну — не вмивається з голови до п'ят по кілька разів на день, як це бувало раніше.

Що робити? Поважайте почуття свого вихованця. Ні на чому не наполягайте, не дійте силою. Підходьте, спробуйте першим почати спілкування. Кіт дозволить себе погладити — дуже добре. Покладіть поруч якусь знайому і улюблену річ — іграшку або ковдрочку. У найбільш важких випадках ветеринари призначають лікарську терапію.

Сильне потрясіння і стрес

Тут можна продовжити і розвинути всі вищезгадані тези. З тією різницею, що кіт не переживає, не сумує, а чимось глибоко схвильований або вражений. Вибити пухнастика з душевної рівноваги простіше простого — достатньо круто змінити звичний для вихованця хід речей. Наприклад, переїхати в нову квартиру, зробити капітальний ремонт або просто переставити меблі.

Що робити? Швидше оточіть вихованця знайомими і улюбленими запахами. Знаходьте хвилинку, щоб поспілкуватися і поговорити. Увага, ласка і турбота — ваші найкращі друзі.

Загроза і тривога

Домашні коти рідко відчувають загрозу власній безпеці та особистому комфорту. Зазвичай, це відбувається, коли вдома з'являється інший вихованець. Коти ще ті ревнивці. Крім того, в них сильно розвинене почуття території, яку тепер доведеться з кимось ділити. Не робіть хрестоматійних помилок: не приносьте нового вихованця додому і не випускайте його відразу у "вільне плавання". Необхідний тонкий і тривалий підготовчий період. Потримайте новачка в окремій кімнаті, дайте старожилу можливість увібрати нові запахи і звикнутися з ними.

Забезпечте по можливості кожного з вихованців "територією", індивідуальними мисками і лотками, іграшками та ін. Проводьте час із обома вихованцями, грайте і спілкуйтеся. Дайте всім зрозуміти, що ніхто не ущемлений, всіх люблять, ніхто не обділений турботою і увагою.

Погане самопочуття і хвороба

Коти до останнього ховають від господарів свої недуги. Але дещо уважний власник може помітити. Одна справа, коли спросоння ви наступите на свіжий стілець. Або вихованця раптом знудить після рясної вечері. Але коли нудота відбувається із регулярністю, тварина стала млявою, відзначаються сильне стрибання ваги, лізе клаптиками шерсть, кіт робить свої справи поза лотком тощо — треба потурбуватися станом здоров'я всерйоз. Відкладіть у сторону всі справи і записуйтеся на прийом до ветеринара.

Кіт просто вас не приймає

Таке може бути. Дивно, але факт: чим менше ми помічаємо вусатих вихованців, тим більше ми їм подобаємося. До "нав'язаної любові", до будь-яких зазіхань на особистий простір коти ставляться різко негативно. Пухнастики завжди дружать на своїх власних умовах. Або ви приймаєте їх, або ні. Начебто ви йдете до тварини з добром — хочете погладити, а у відповідь отримуєте шипіння і укус. Не поспішайте звинуватити вихованця в невдячності, а просто проаналізуйте власну поведінку.

Буває, що одного з членів сім'ї кіт обходить за гарматний постріл, а до іншого, навпаки, лащиться і ходить "хвостиком". Що ж — вусаті мають право на свої власні симпатії. Котів треба приймати такими, якими вони є. Серцю, як відомо, не накажеш!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *