Маяки, які вражають своєю красою і величчю

Мореплавці в усі часи знали про небезпеку, що підстерігає їх у морі. Корабельна аварія, загибель корабля, вантажу та екіпажу наводили жах. Тому з давніх часів люди намагалися убезпечити і попередити мореплавців про небезпеки з суходолу за допомогою маяків, передає Ukr.Media.

Маяки будувалися з 3 століття до нашої ери. В цей час з'явився перший з них – Олександрійський маяк, який входить до списку чудес світу. Цю величну споруду звели для того, щоб попередити кораблі і їх команди про рифи.

Першими служили маяками багаття. З їх допомогою греки і фінікійці виділяли небезпечні місця на морському дні. Пізніше технологія була вдосконалена. Проте, в ті часи маяків було дуже мало, але і тоді їх робота була примітивною з-за цього на дно йшло велика кількість судів. Більша частина аварій трапляється біля берега при спробі зайти в порт.

Однак маяки могли приховувати в собі і небезпеку. Пірати розпалювали помилкові вогні на березі, щоб ввести в оману мореплавців. Коли корабель потрапляв у біду, його грабували.

Перший сучасний маяк був споруджений і спущений на воду річки Темза в Лондоні, в 1732 році. Серед найвідоміших споруд даного типу є і статуя Свободи в Нью-Йорку. Вона виконувала роль маяка у період з 1886 по 1902 роки. Сьогодні більшість маяків погасили свої вогні, так як їм на зміну прийшли сучасні технології супутникової навігації, але вони не втратили своєї привабливості.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *