3 найбільш поширені рекламні ходи, які вводять нас в оману

Ви помічали, що на магазинній полиці поруч зі сметаною може стояти «Сметанка» – удвічі дешевша і з занадто довгим складом? Це одна з хитрощів виробників, які намагаються продати напханий дешевшими рослинними жирами продукт, який за законом навіть не може називатися «сметана», інформує Ukr.Media.

З 11 січня 2019 року змінилися правила маркування молочної продукції. Тепер під забороною назви, які вводять в оману, на кшталт «Сметанка», «Згущене молоко». Виробник зобов'язаний помітно вказувати, що в складі містяться, наприклад, рослинні жири, уникаючи красивих слів.

Чи стане наш вибір простіший з цього моменту? У експертів є великі сумніви на цей рахунок. У виробників залишилося безліч способів маніпулювати свідомістю споживача. Ось деякі з них.

Красива картинка

Найчастіше рука тягнеться до стаканчика йогурту, на якому зображені соковиті стиглі вишні. Але вміст склянки зовсім не такий сонячний і натуральний. Варто подумати і про свої справжні бажання, і якщо для вишні зараз не сезон, купити яблука, апельсини – те, чого просить організм насправді.

Це ще один обман, на цей раз добровільний: виробник продукту намалював апетитну картинку. Ви, навіть розуміючи головою, що вона має мало спільного з вмістом, все одно купуєте цей товар. Тілу не потрібні барвники та ароматизатори з підсилювачами смаку. Дозвольте собі радість, яка є справжньою.

Імідж – все!

У товару є образ, який продає його. Найчастіше продукт, який позиціонується як дитячий або оздоровлюючий, не має нічого спільного зі здоровим або дитячим харчуванням. Це ж не заборонено – зобразити на етикетці смішного їжачка, сонечко, щасливого карапуза. Або у випадку зі здоровим харчуванням – ідеальну жіночу фігуру, силует силача. Якщо на цьому закінчити ознайомлення з продуктом, то можна повірити, що він принесе користь. Але якщо заглибитися в склад та інформацію про вимоги до дитячого та здорового харчування, то може виявитися, що продукт протипоказаний не лише дітям, але і дорослим.

Маркування

Для молочної продукції регламент маркування змінився, але є безліч інших товарів, що маскуються під корисне харчування. «Дитячі сосиски», «докторська ковбаса» – ці назви здаються надійними і перевіреними десятиліттями.

Читаючи сайти незалежних контролюючих організацій, ми можемо бачити інформацію про те, що в сосисках перевищено кількість антибіотиків. Звичайно, їх не додають безпосередньо в сосиски – вони містяться в м'ясі, з якого зроблені ці продукти.

Це наводить на думку, що і домашні м'ясні напівфабрикати – не така безпечна річ, як прийнято про них думати. Можливо, більш здоровий вибір – це заміна тваринного білка на рослинний? Бобові і гречка – доступний і гарантовано безпечний варіант. Але чи варто відмовитися від м'яса в ім'я свого здоров'я – кожен вирішує сам.

Як бути?

Людина, на яку легко впливати, – найзручніша для економіки. Їй можна продати дуже дешеву, але зовсім не корисну їжу, зате в красивій упаковці. Потім вона піде в аптеку і купить ліки від нетравлення, потім – крем для поліпшення стану шкіри, детокс-програму, препарат для схуднення.

На щастя, ми можемо взяти відповідальність за вибір на себе. Нас ніхто не примушує купувати товари з довгим переліком незрозумілих слів, вказаних у складі. Тому включаємо усвідомленість і переходимо на бік здорових і енергійних людей!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *