Когнітивні здібності воронів виявилися схожими з людиноподібними мавпами

Німецькі вчені провели експерименти за участю воронів і з'ясували, що вже до чотиримісячного віку ці птахи справляються з багатьма інтелектуальними завданнями не гірше дорослих шимпанзе та орангутангів, інформує Ukr.Media.

Ворон вважається однією з найрозумніших птахів: він може, наприклад, додуматися до того, щоб кидати в глибокий глечик з водою важкі предмети, щоб рівень води піднявся і він зміг напитися. Доведена здатність цих пернатих до складного планування і абстрактного мислення. Однак лідерами по частині інтелекту у тваринному світі (виключаючи людину) вважаються все ж людиноподібні мавпи.

Вчені з Інституту орнітології та Інституту еволюційної антропології Макса Планка (Німеччина) вирішили порівняти когнітивні здібності воронів різного віку і людиноподібних приматів — шимпанзе та орангутангів. В експерименті взяли участь вісім воронів, вирощених в неволі в умовах Інституту орнітології. В якості заохочення за виконану роботу птахам давали різні ласощі — шматочки арахісу або свинячі шкурки. Їх тестували в різному віці: чотирьох, восьми, 12 і 16 місяців.

Воронів перевіряли за різними когнітивними параметрами: просторова пам'ять (запам'ятовування різних місць і просторове відношення між об'єктами), сталість об'єкта (розуміння того, що той чи інший об'єкт продовжує існувати, навіть якщо він пропав з поля зору), здатність до соціального навчання, вміння будувати причинно-наслідкові зв'язки і так далі. Наприклад, перед птахом ставили три однакові чашки, під дві з яких на очах у ворона клали нагороду. Потім їй надавали можливість забрати ласощі, клюнувши в "правильні" чашки. Якщо ворон помилявся, другої спроби йому не давали.

Безліч подібних тестів показали, що високого рівня когнітивних здібностей ворони досягають вже до чотирьох місяців. До шістнадцяти місяців ці здібності також розвиваються, але вже незначно. З цього вчені зробили висновок, що інтелектуальний розвиток птахів настає досить рано. З'ясувалося також, що ворони найкраще справлялися з тестами на додавання і розуміння відносних чисел і гірше — з тестами на просторову пам'ять.

Після експерименту вчені порівняли результати з аналогічними показниками, отриманими в попередньому дослідженні на 106 шимпанзе і 32 орангутангах. Автори дійшли висновку, що всі когнітивні здібності, виключаючи лише просторову пам'ять, у дорослих людиноподібних мавп і воронів у віці вже чотирьох місяців знаходяться приблизно на одному рівні. При цьому, за словами фахівців, для остаточних висновків потрібні додаткові дослідження на більш широкій вибірці воронів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *