Як усунути іржу з пральної машини і запобігти її

Як усунути іржу на пральній машині, цікавить багатьох людей. При першій появі жовтих ділянок, рудих розводів не лише на внутрішній стороні, але і зовні, необхідно відразу усунути цей наліт, який роз'їдає металевий корпус. Однак, щоб не погіршити ситуацію і повністю не зіпсувати агрегат, необхідно заздалегідь дізнатися, чим і як найкраще позбутися іржавих патьоків, інформує Ukr.Media.

Як усунути корозію на зовнішній стороні пральної машинки

Щоб позбутися від іржавих ділянок, потрібно видалити роз'їдений шар, використовуючи зубну пасту і щітку. Засіб просто наноситься на зіпсовану зону, а потім обережно вичищається губкою і промивається водою. Після чого потрібно оглянути цю зону і оцінити збиток: в разі, коли результат очевидний, то найкраще зайнятися реставрацією власноруч.

Завдяки особливій емалі білого кольору або цинковому ґрунту, можна замазати всі виниклі ямки. Дані засоби можна купити в спеціалізованому супермаркеті, розповівши продавцеві, що ремонтувати потрібно машинку. Потім зробити наступне:

 • заклеїти зону навколо іржавих плям за допомогою малярного скотчу або поліетилену;
 • використовуючи дрібнозернистий наждачний папір, зачистити залишки іржавих плям на корпусі;
 • сухою ганчіркою видалити метал і пил;
 • обробити ділянку, яка реставрується, знежирювальним складом ;
 • струсити балон з фарбою або ґрунтовкою і розпорошити на відстані 30 см від агрегату;
 • при необхідності повторно нанести шар через пів години;
 • залишити ще на пів години, щоб шар фарби повністю висох.

Не варто забувати про техніку безпеки і обов'язково надіти не лише захисні окуляри, але і рукавички. Коли фарба висохла, зняти плівку зі скотчем. Можна згладити стик за допомогою наждачки дуже дрібної зернистості.

Як видалити іржаві плями всередині пральної машини

Позбутися від невеликих іржавих плям на внутрішній стороні агрегату, можна використовуючи оцет або лимонну кислоту. Потрібно нанести на реставраційну ділянку засіб і через 1,5-2 години протерти залізною мочалкою.

Сода також допомагає позбутися корозії всередині машинки. Кашку з соди потрібно нанести на поржавілі зони і через 30 хвилин протерти мочалкою, промити водою. Хімічні засоби допоможуть очистити внутрішні деталі агрегату, якщо слідувати основним рекомендаціям виробника.

Якщо корпус машинки або барабану мають серйозну іржу, то потрібно буде їх замінити. У більшості випадків, корозії схильні вузли на задній стінці машинки. З цієї причини, запримітивши жовтизну, необхідно її відразу усунути.

Способи, які допоможуть запобігти розвитку корозії:

 • Іржу можна відмити особливими антикорозійними речовинами, які потрібно нанести на 30 хвилин і змити.
 • Завдяки розчину з оцту, перекису водню і лимонного соку в пропорції 1:1, можна усунути невеликі пожовклі ділянки. Якщо є сильні забруднення, то використовувати кашку з содою. Після цього, поверхню потрібно протерти губкою і помити.
 • Деталь з іржавою плямою опустити в ємність з «Кока-Колою». Завдяки фосфорній кислоті, яка в ньому міститься, іржаві плями швидко зникнуть.
 • Якщо не виконати перераховані вище заходи, то корозія буде далі розвиватися, що може привести до повної поломки агрегату.

  Які хімічні засоби найкраще використовувати

  Існує безліч засобів, які допоможуть усунути корозію на агрегаті. Умовно цей список засобів можна розділити на хімічні та підручні. Перша категорія має високу ефективність, проте дуже дорога і потрібно купувати її в господарському супермаркеті.

  Забороняється для видалення іржавих плям використовувати пральний порошок. Так можна легко пошкодити корпус агрегату і привести до розвитку мікробів в подряпинах.

  Сода, оцет і лимонна кислота — підручні очищувачі, які завжди є у кожної господині. Процедура така ж, як з хімічними речовинами: нанести на корозійні зони і залишити на пів години. Потім видалити корозію, очистити губкою. Якщо іржа серйозна, можна скористатися металевою щіткою і наждачним папером.

  Як не допустити появу корозії

  У разі, коли машинки стала іржавіти, потрібно розібратися з умовами її утримання. Ситуація може повторитися, якщо терміново не змінити її. Іржа з'являється з кількох причин:

 • Висока вологість — більшість людей встановлює машинку у ванній, припускаючи, що це найкраще для неї місце. Однак це не так. Через постійне вологе повітря з'являється іржа.
 • Погана і дуже жорстка вода також можуть спровокувати появу корозії. З цієї причини найкраще використовувати фільтр і спеціальні пом'якшувачі.
 • Барабан пральної машинки повинен бути сухим. Не можна залишати в ньому вологий одяг, забувати відкривати двері і не протирати сухою ганчіркою. В іншому разі, може з'явитися іржа.
 • Дуже важливо своєчасно побачити іржу і терміново приступити до її усунення. Адже на першому етапі з корозією дуже легко впоратися за допомогою соди або зубної пасти, чого не можна зробити в запущеному випадку. Тоді не зможе допомогти навіть спеціальна хімія, доведеться купувати нові деталі.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *