“Як покращити стан шкіри та травлення”: Заміна дорогому колагену, про який знали наші бабусі

У пошуках ідеального компонента для здоров'я та краси, споживачі часто звертаються до найдорожчих та екзотичних продуктів, забуваючи про доступні та перевірені часом альтернативи. Однак, чи завжди ціна визначає ефективність, інформує Ukr.Media.

Спортивні лікарі та атлети знають відповідь на це запитання. Вони відкрили потенціал такого простого продукту, як желатин, який не лише доступний, але й напрочуд ефективний.

Цікавий факт: важкоатлети, бодибілдери та інші спортсмени додають до свого раціону харчування звичайний желатин, його можна купити в будь-якому супермаркеті. Вони не бачать сенсу переплачувати за імпортний порошковий колаген, який коштує в кілька разів дорожче.

Одна блогерка вирішила провести експеримент: протягом місяця щодня споживала звичайний желатин (у вигляді порошку або бульйону, додавала до рису). І за її словами, не пошкодувала! Мало того, що вона остаточно забула про те, що існують якісь запалення на шкірі (але тут не варто всі лаври віддавати желатину), та ще налагодила травлення.

Її результат: різниці не помітила, пити японський рибний колаген курсом, або додати в свій раціон харчування звичайний яловичий желатин, доступний в будь-якому магазині.

Обидва варіанти — гарні. Другий просто доступніший для багатьох. Через місяць покращення шкіри помітні, особливо третіми особами: чоловік, подруги чи знайомі обов'язково скажуть, що ви стали гарнішими.

А тепер, трохи корисної інформації про желатин та колаген.

Колаген та желатин: у чому різниця

І те, й інше — білок.

Колаген — структурний білок тваринного походження, він становить понад 30% від загальної кількості всіх білків тваринного організму. А желатин — білки, утворені в результаті гідролізу (грубо кажучи — розщеплення) колагену.

Тому дуже дивно на просторах інтернету зустрічати пасаж про те, що желатин засвоюється важче за колаген. Тому що за молекулярним складом желатин простіший. Нашому ШКТ не потрібно витрачати зайві ферменти на розщеплення білка, як у випадку з колагеном.

Наші бабусі правильно робили, що годували нас холодцем

Дуже дивно, що в різних дієтах рідко фігурує желатин. У той час, як у прогресивних західних дієтологів у шані bone broth (кістковий бульйон).

Бульйони на кістки, курячі та свинячі хрящі дуже добре доповнюють раціон, не гірше за філе. Амінокислот і мікронутрієнтів там більш ніж достатньо.

Єдине, чого немає в желатині — амінокислоти триптофан. Але вона є в інших продуктах, багатих на білок. Нерозумно в цьому бачити недолік, тому що ми ж не збираємося з вами споживати тільки желатин і нічого більше, правда?

Натомість у желатині є такі важливі амінокислоти, які, наприклад, знімають запалення в суглобах: близько третини — гліцин, 16% проліну, 14% валіну та гідроксипроліну, 11% глутамінової кислоти.

Звичайно, яких амінокислот більше у складі, а яких менше, залежить від природи утворення желатину (рибний, свинячий, яловичий тощо) і методів його виробництва. Але все це не так важливо, на відміну від того, що в будь-якому желатині міститься багато гліцину. А його наш організм "виробляє" менше норми, тому заповнювати гліцин слід їжею.

На желатині чудово росте гарна мікрофлора кишківника. А желатиновий таннат знімає запалення слизової оболонки товстого кишківника.

Ми сподіваємося, вже всі знають, що нашим "косметологом зсередини" вважається кишківник. Якщо з ним проблеми, то про це ми дізнаємося з висипів на шкірі, млявого самопочуття та поганого настрою.

Пропивати курсом дорогий порошковий колаген чи ні — справа ваша. Аналогічний ефект дасть і те, якщо ви до свого раціону харчування додасте желатин. Набагато дешевше та не гірше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *