Новосілля та переїзд: народні прикмети та забобони

Переїзд у нове житло є для багатьох сучасних людей подією, яка найбільш часто пов'язана з забобонами і прикметами навіть від тих, хто в звичайному житті не схильний до містики, інформує Ukr.Media.

Однак, у нашій культурі немає єдиного обрядового стандарту для новоселів. З точки зору істориків, в різних областях протягом століть вжиті заходи паранормального спрямування для забезпечення щастя і іншого в новому будинку, були різні.

Так що прикмети, що дійшли до наших днів, фактично є усередненими зразками старовинних вірувань, деякі з яких, до речі, продовжують зазнавати змін під впливом реалій культурних особливостей сучасного світу.

Що кажуть астрологи

З точки зору астрологів, найбільш несприятливим часом для новосілля є:

 • сонячні і місячні затемнення;
 • опозиція місяця з Марсом чи Меркурієм;
 • день народження когось із новоселів.

А ось молодий місяць – найкращий час у місяці. З днів тижня, найбільш сприятливими вважаються вівторок, четвер і субота.

Головні прикмети для успішного заселення

Так що ж слід робити новоселам в першу чергу? Якщо мова йде про квартиру, яка була населена колись, то першочергова турбота – прибирання. І в цьому простежується вплив модного азіатського вчення Феншуй – чужі речі, а тим більше – сміття, є концентратами чужої енергетики, вплетення якої в енергію новоприбулих може бути «паразитичною», навіть якщо минулі господарі будинку були добрими людьми. Просто, образно кажучи, двом цим силам буде тісно в просторі, плюс, більший енергетичний шар перемістився з людьми, що виїхали, а залишки… це правда, вже непотрібне сміття.

Але навіть якщо після минулих мешканців все чисто, все одно – не зайвим буде скоріше після одержання ключів від будинку, пройтися по кімнатах і хоч символічно підмести підлогу в напрямку до вхідних дверей і в кінці – через її поріг.

І важливо відзначити – прибирати потрібно в світлий час доби. Коли з цим покінчено, слід ненадовго відкрити всі двері і вікна, впускаючи в будинок світло та свіже повітря, а також всі крани – вода віднесе залишки негативу.

А буває так, що в новому будинку своїми силами господарі роблять до новосілля ремонт. Тоді можна скористатися древньою традицією і заховати в стіни монету зі срібла – щоб ніколи не знала сім'я потреби.

Про кота

Нарешті, пора заносити свої речі. Але якщо є кішка/кіт (підкреслимо – своє власне домашнє створіння, а не взяте в борг у друзів) – першим в будинок входить вихованець. Завжди вважалося, що таким чином він виганяє негатив і відлякує нечисть. Можна проводити тварину до кімнати, обраної під спальню і якщо кіт/кішка десь приляже – це хороший знак, там і потрібно ставити ліжко.

Що заносити в першу чергу

Постіль ж бажано внести першою з меблів (але збирати відразу необов'язково).

Потім, у будинку повинна з'явитися пічка (електрична, газова, так хоча б мікрохвильовка), що символізує вогнище з його живим вогнем, яке зігріває, дає їжу і світло в темряві нічній, захист від всякого зла. Це стане гідною альтернативою старовинним обрядам переносити з хати в хату саме полум'я для нової печі.

Решту меблів заносять в якому завгодно порядку. А ось з дзеркалами потрібна акуратність – ні в якому разі не можна вішати їх так, щоб виходив «дзеркальний коридор» – так в новий будинок можуть отримати доступ небажані потойбічні сутності.

Підкова над вхідними дверима приносить удачу і захищає від фінансових збитків, тільки вона повинна бути не сувенірна, а знята з кінської ноги. Правда, як елемент дизайну інтер'єру, підкова не завжди доречна. Але ось свіжа поправка наших днів – їй достатньо повисіти над дверима сім днів і сім ночей, після чого її загортають у зелену ганчірку і прибирають на верхню полицю найбільш високої шафи – ефект від неї буде той же.

Як тільки господарі житла з домочадцями прибули на нове місце з усіма речами, народна мудрість рекомендує всім підкріпитися. Тільки не потрібно йти в кафе – слід або приготувати щось смачненьке, або замовити доставку з громадського харчування. Головне – влаштувати першу трапезу для сім'ї саме в стінах нового будинку. Що обіцяє надалі достаток і гарний стіл. Але суворе правило – цього разу ніякого алкоголю.

Подарунки на новосілля

Трохи спиртного не завадить на свято новосілля, куди прийдуть гості. І їм, до речі, бажано теж бути обізнаними про подарунки для господаря.

Так, не можна дарувати:

 • Виделки і ножі – так можна привернути в будинок сварки (інший посуд і кухонне начиння вітаються).
 • Годинник – обіцяє гірку розлуку, подарунок.
 • Ковдри, постільна білизна – вважається, що ці речі особистого користування, повинні купуватися самостійно, а з чужих (навіть хороших рук), вони принесуть безсоння.
 • Дарувати гроші ще років двадцять тому вважалася поганою прикметою – господарі будуть жити в злиднях, але до сьогоднішнього дня, не інакше як під впливом Фен-шую, гроші з'явилися в списку схвалюваних дарів. Головне, по-перше, вкладати їх у конверт (листівку), а по-друге, гість з таким даром, перед входом в будинок, повинен перекинути через поріг монетку.

  Перша ніч в будинку

  Особливе значення надається першій ночі в новому будинку. Для отримання віщого сну, який покаже, як складеться подальше життя, бажано встигнути заснути до півночі.

  І нарешті, до того, як місяць здійснить свій повний цикл на небі з моменту новосілля, для зміцнення щастя в домі, небажано приносити в нього зрізані квіти – адже вони, фактично, гинуть. І хоча тут є невелике протиріччя – адже не забороняється приносити овочі-фрукти, це ймовірно пов'язано з тим, що це плоди для їжі, а квіти – просто так, для естетичного задоволення.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *