10 грудня 2018 – Романів день, Знамення Пресвятої Богородиці

10 грудня православні християни згадують святого подвижника преподобного Романа Антіохійського.

За народним календарем ця дата отримала назву Романів день і зимове знамення, так як на 10 грудня ще доводиться шанування ікони Божої Матері, іменованої «Знамення», інформує UkrMedia.

Хто такий святий Роман?

Присвячене свято християнському подвижнику преподобному Роману Антіохійському, який проживав в кінці IV – на початку V століття. Він народився і виховувався в Кілікійському місті Росс. Коли він подорослішав, переїхав в Антіохію, де жив в чужому і тісному житлі поза міськими стінами. До самої старості не користувався вогнем, а в їжу брав тільки хліб і сіль, пив джерельну воду. Роман не стриг волосся, яке відросло до самих п'ят. Щоб локони йому не заважали, він обв'язував їх навколо стегон. Відрізнявся скромністю, мав лагідний характер.

Люди, які приходять до подвижника, отримували від нього духовну настанову. Багатьох він зцілив від важких хвороб, а жінок – від безпліддя.

У церкві 10 грудня відзначається православне свято – Знамення Пресвятої Богородиці. У цей день вшановується ікона Пресвятої Богородиці «Знамення». З'явився святий образ на Русі в XI столітті, а назву отримав після чуда, що сталося в 1170 році. У цей період об'єднані сили російських удільних князів підійшли до стін Великого Новгорода, з метою захопити місто. Жителям залишалося сподіватися на диво. Вони дні і ночі безперервно молилися Господу, просячи захисту. На третю ніч архієпископ Ілля, який молився перед образом Ісуса Христа, почув голос зверху, який наказав йому взяти ікону Богородиці і встановити на стіну міста, що він і зробив.

Під час обстрілу одна з стріл ворогів потрапила в іконописний лик, після чого з очей Богородиці потекли сльози, а сама ікона повернулася до міста. Після такого чудесного знамення ворогів охопив жах, і вони стали нападати один на одного, що дало можливість новгородцям з легкістю їх перемогти. На честь цієї пам'ятної події було встановлено свято, що відзначається і донині.

Обряди й традиції цього дня

  • Так як Романів день збігається з церковним святом ікони «Знамення», наші пращури не працювали 10 грудня, не вели ніякого будівництва або ремонту, а особливо жінки боялися братися за в'язання та шиття. У народі казали, хто в цей день нитку з голкою в руки візьме, той тепло зашиє, що приведе до загибелі озимини.
  • Рибалки 10 грудня на рибалку не ходять, тому що знають – Романів день улову не буде, риба вся по вирах ховається.

Жінки, просіть сьогодні щасливої долі для своїх коханих чоловіків

10 грудня – хороший привід для жінок, щоб піти до церкви і попросити у святого Романа і Матері Божої щастя для коханого чоловіка, синочка чи онука. Якщо немає можливості сходити в храм, можна провести дієві обряди вдома.

Обряди на щастя чоловіка

Вранці і перед сном читайте таку нескладну змову: «Матінка-природа дай Рабу Божому (ім'я) подолати всі негаразди, сімейні труднощі пережити і завжди бути щасливим. Рабам Божим (імена обох подружжя) разом в любові та злагоді жити, з бідами не знатись і милуватися одне одним. Амінь».

Обряди на щастя сина

Молитва матері – найсильніша, а обряди, які проводять жінки на щастя своїх чад, будуть дієвими незалежно від віку дитини. Маленьких синочків вони захистять від хвороб, а дорослим і одруженим допоможуть залучити в сім'ю злагоду і лад.

Дуже простий, але ефективний обряд проводять з використанням церковної свічки і червоної шерстяної нитки:

Напередодні замовте у храмі молебень за здоров'я сина, і освятіть нитку.

Вночі запаліть свічку і розкладіть навколо неї нитку.

Вимовте замовні слова: «Цей оберіг для раба Божого (ім'я) перебуває під захистом неба і Пресвятої Богородиці Матері Божої. Амінь».

Свічка повинна догоріти, недогарок приберіть в затишне місце для зберігання. Нитку пов'яжіть синові на руку, вона повинна бути завжди при ньому.

Обряди на щастя онука

Не менше, ніж за дітей (а іноді навіть більше) бабусі хвилюються за щастя онуків. Кожен раз, коли онук йде на вулицю, в дитячий сад або до школи, дивіться йому вслід і вимовляєте замовні слова:

«Бог щасливий любов'ю людей, а мій онук Раб Божий (ім'я) буде щасливий молитвою моєю. Господи, благослови його на щастя. В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».

Щоб уберегти онука від пристріту і псування, проведіть захисний обряд. Дитину необхідно посадити на стілець і дати йому в руки ікону Спасителя. Самі станьте позаду, і тричі злегка прикусіть волоссячко на його голові. Потім прочитайте замовні слова:

«Лихі біди, чужі руки, злі люди і погані язики від Раба Божого нарожденного і хрещеного (ім'я) йдіть. Біди відверніться, руки занімійте, язики відніміться, а вороги закам'янійте. Амінь».

Народні прикмети 10 грудня

  • Ліс сильно шумить або горобці весело цвірінькають – до потепління.
  • Якщо в грудні впіймалася щука з ікрою, то квітень буде дощовим.
  • Багряна зоря в Романів день – провісник вітряної погоди.
  • Корови сопуть і фиркають – до морозу.
  • Якщо на світанку стати обличчям до північного вітру, то всі печалі і біди підуть.
  • Якщо на небі зірки горять яскраво, то буде мороз, тьмяно – відлига.
  • Дим з труби піднімається стовпом – до похолодання, злітається вниз – до потепління.
  • Якщо на каганці багато нагару – буде холодно.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *