Що можна вдіяти, якщо під час схуднення втрата ваги зупинилася

Коли людина прагне позбутися від зайвих кілограмів, вона дотримується плану харчування, займається спортом. Проблема у тому, що одного разу процес схуднення зупиняється, настає плато. У чому його особливості, які способи допоможуть зрушити вагу з місця, ми зараз розповімо, інформує Ukr.Media.

Ендокринологи пояснюють, що таке трапляється з усіма, хто знижує вагу. Плато — зупинка процесу схуднення. Вона виникає, хоча людина дотримується дієти і режиму вправ, які раніше допомагали.

Стабілізація ваги відбувається з двох причин:

 • Тіло думає, що голодує.
 • Організм більш ефективно зберігає енергію.
 • Тіло стійке до втрати ваги. Існує задана точка, яка вважається ідеалом. Вона залежить від генетики, рівня активності, поточної маси. Коли людина худне, тіло сприймає це як голодування. Воно починає виробляти регулюючі гормони, які підсилюють відчуття голоду, провокують апетит. Його завдання — повернення до колишніх кілограмів.

  Коли справа стосується фізичних навантажень, тіло теж працює проти людини. Воно швидко адаптується до змін, що відбуваються. Якщо, наприклад, під час бігу спочатку спалюється 300 калорій, то поступово йде збереження енергії. За такий самий період і за аналогічного навантаження витрачається лише 200 ккал. У результаті процес зниження ваги зупиняється.

  Як подолати плато схуднення

  Кращий спосіб — більше займатися спортом. Вправи мають бути важкими. При цьому тілу необхідно відчувати певний дискомфорт. Нормально під час пробіжки пітніти, важко дихати, відчувати наслідки фізичних навантажень.

  Коли організм звикає до занять, він більше не спалює калорії. Людина припиняє відчувати напругу, не пітніє. Корисний інструмент для відстеження навантажень — вимірювання частоти серцевих скорочень.

  Якщо під час схуднення дотримуватися здорової дієти, то під час досягнення плато немає сенсу її змінювати. Їжа необхідна для нормального функціонування організму.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *