Розклад гормонів розповість, як ефективно планувати свій день і бути здоровими

Виявляється, в організмі все влаштовано не так просто і кожен з гормонів активізується і активно працює лише в певний час. Знаючи час активності певного гормону, можна істотно поліпшити своє здоров'я і якість життя, інформує Ukr.Media.

До 6:00 — серотонін

До 6 ранку в організмі виробляється гормон щастя — серотонін. Чи варто говорити про важливість цього гормону для вашого настрою і здоров'я.

6:00 — підвищується кортизол

Кортизол — це гормон, який пробуджує організм і готує наш мозок і тіло до пробудження. У цей час людина дуже зібрана і сконцентрована, тому можете сміливо складати плани на весь день.

7:00 — припиняється вироблення мелатоніну

Саме в цей час закінчується дія цього нічного гормону і в дію вступають статеві гормони. Якщо мелатонін не виробляється, то значить сон не несе ніякої користі для вас, а значить спати далі безглуздо.

8:00 — активізуються статеві гормони

У цей час активізуються статеві гормони, саме зараз потрібно робити зарядку, зміцнюючи свої м'язи. А ще це ідеальний час для зачаття.

10:00 — 14:00 — пік ДГЕА

ДГЕА — це нейрогормон, який відповідає за концентрацію уваги і пам'ять. В цей час ідеально займатися розумовою і інтелектуальною діяльністю.

14:00 -16:00 — пік гормону росту

Не дивно, що в цей час зазвичай сплять діти, адже це період, коли на піку знаходиться гормон росту. До речі, цей гормон відповідає не тільки за зростання, але і за вашу молодість і красу, тому якщо у вас є трохи часу, то краще поспати.

З 17:00 — знижується кортизол

З цього часу знижується концентрація і витривалість, спорт краще не планувати, як і розумову діяльність.

21:00 — починає вироблятися мелатонін

З цього часу організм починає готуватися до сну, температура тіла знижується, вам хочеться турботи і умиротворення.

22:00 — час ендорфінів

У цей період виділяються опіоїдні гормони, саме завдяки їм сон, якщо він настане в цей час, то буде дуже спокійним і приємним. Не дарма існують рекомендації лягати спати саме о 22 години, бо сон з 22:00 до 3:00 несе максимальну користь для всього організму, а от відсутність його може позначитися негативно.

О 23:00 активізується гормон росту

Знову вступає в силу гормон росту, який відповідає за вашу молодість і красу. Саме завдяки йому діти літають уві сні. Щоб залишатися здоровим і молодим, в цей час потрібно лягати спати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *