Папіломи: не просто косметична проблема, але й застережливий знак про серйозні проблеми зі здоров’ям

У більшості людей є щонайменше одна папілома на тілі. Декому з нас навіть не відомо про їх існування, в той час як для інших пацієнтів ці маленьки бородавки є дратівливою та неприємною проблемою. Згідно з новими дослідженнями, доброякісні папіломи, що вважалися косметичною незручністю, можуть мати і медичне значення. Ось чому дуже важливо зрозуміти, що ці новоутворення можуть розповісти нам про здоров'я.

Звідки вони?

Хоча патогенез папілом невідомий, тобто вчені ще не знають, як і чому вони з'являються на шкірі, нещодавні дослідження свідчать про такі фактори:

1. Резистентність до інсуліну.

Очевидно, що резистентність до інсуліну якимось чином пов'язана з папіломами. Інсулінорезистентність означає, що клітини не реагують нормально на гормон інсуліну, який виробляється підшлунковою залозою, що у свою чергу робить неможливим введення глюкози у клітину. Згідно з деякими джерелами, люди які хворіють на цукровий діабет або мають надмірну вагу, схильні до розвитку маленьких бородавок.

2. Вірус папіломи людини (ВПЛ).

Біопсія показала ВПЛ у 71% взятих на аналіз папілом, це робить вірус можливим фактором, що спричиняє цю містичного шкірну аномалію.

3. Метаболічний синдром.

Іінші дослідження показують зв'язок між метаболічним синдромом та папіломами. Метаболічний синдром – це стан, який викликає широкий діапазон симптомів, такі як підвищений артеріальний тиск, підвищений вміст цукру в крові та холестерину, аномальний рівень тригліцеридів, а також надлишок жиру в області талії. Крім того, цей синдром значною мірою підвищує ризик розвитку діабету та серцево-судинних захворювань.

4. Полікістоз яєчників.

Деякі дослідження пов'язали полікістоз яєчників з резистентністю до інсуліну та папіломами. Синдром полікістозних яєчників – це гормональний розлад, коли тіло жінки виробляє аномально високий рівень тестостерону, може бути викликаний резистентністю до інсуліну. Цим захворюванням страждає 1 з 10 жінок у всьому світі. Також цей синдром супроводжується деякими певними проблемами зі шкірою, такими як акне, чорний акантоз і папіломи.

Чи є ці папіломи шкідливими і що можна з ними зробити?

Ці папіломи за визначенням не є раковими і не завдають шкоди здоров'ю.

Проте, існує 2 речі, які потрібно запам'ятати:

  • Папіломи можна легко сплутати з іншими потенційно небезпечними новоутвореннями на шкірі. Дозвольте лікарю або дерматологу оглянути їх, оскільки вони можуть вказати на деякі проблеми зі здоров'ям.
  • Не видаляйте їх самостійно. Ви можете занести інфекцію. Якщо ви не впевнені, чи є ця маленька бородавка безпечною – ви можете зробити ще гірше, особливо якщо ви її порізали або пошкодили.

Деякі папіломи зустрічаються в дуже незручних місцях, або ж можуть постійно натиратися від прикрас чи одягу, в результаті чого може виникнути запалення, тому краще відвідати спеціаліста щоб їх видалити, інформує Ukr.Media.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *