Навіщо ставити цілі у фітнесі, якщо ви не професійний спортсмен

Постановка мети — це майже мистецтво. Ви можете вирішити "мені треба накачатися", і зупинитися на цьому. А можете піти далі: як ви будете виглядати? Через скільки ви досягнете бажаного? А головне — навіщо вам це? Відповівши на ці питання, ви вже отримаєте хороший заряд мотивації, інформує Ukr.Media.

Найкраще, якщо у вас є одна глобальна конкретна мета. Вона може здаватися занадто складною, тому можете сміливо ділити її на кілька менших цілей, розбивши процес побудови тіла мрії на декілька етапів.

Оптимальною для цих цілей є система SMART-цілей.

Суть цієї системи в тому, щоб мета була:

Конкретною (Specific) — наприклад, не просто "підтягнути тіло", а зробити рельєфними м'язи кора, прокачати м'язи ніг, збільшити витривалість при бігу.

Вимірюваною (Measurable) — не "бігати вранці", а пробігати 3 рази в тиждень по 3 км, скинути зайвих 8 кг, довести жим лежачи до 120 кг на 5 повторень.

Досяжною (Achievable) — тут важливо оцінювати адекватно свої можливості. Треба розуміти, що не можна схуднути на 10 кг за 2 тижні або тренуватися щодня при напруженому робочому графіку. Це дуже важливий індивідуальний пункт постановки цілей.

Актуальною (Relevant) — прислухайтеся до себе, можливо, вам не так вже й потрібно слідувати моді, набагато важливіше зберегти здоров'я. Коли весь Instagram чомусь бігає щодня по 10 км, хочеться так само. Але це важко, нудно, ще й проблеми з колінами з'являються. Значить, в цей момент ця мета — не для вас.

Обмеженість у часі (Time-bound) — наприклад, не "схуднути на 10 кг", а зробити це за рік.

Що робити з метою далі?

Отже, коли ви конкретно змалювали мету — ви вже зробили хороший крок назустріч їй. Більше немає страху чистого аркуша — ви знаєте, куди йдете.

Тепер пора підібрати інструменти: створіть план з досягнення вашої SMART-мети.

Найзручніше розбити етапи по місяцях/тижнях — так вам буде простіше відстежувати проміжні результати.

На кожен етап ставте мікро-мету по тій же системі. Взагалі, мислення подібними категоріями дуже допомагає бути ефективним. Маленькі адекватні цілі можна ставити на кожному тренуванні — їх досягнення гарно мотивує.

Наявність мети і плану не говорить про те, що потрібно сліпо по ньому діяти. Всі ми люди і нам властиві капризи і розчарування. Якщо вам потрібен відпочинок — відпочивайте, але не махлюйте. Іноді такий перепочинок дає більше ресурсу, ніж тренування "з-під палиці". Більш того, якщо в середині шляху мета об'єктивно здається вам вже неактуальною — сміливо корегуйте її.

У цьому процесі головне — розуміти, що все це ви робите для себе. Адже фітнес — це не ваша професія. Усвідомивши це повною мірою ви, нарешті, відчуєте свободу і повне розуміння своїх дій.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *