Як спорт стає філософією, і в чому плюси такого способу життя

Комусь досить пару раз на тиждень відвідувати спортзал, щоб вважати себе фізично активним, а для когось спорт — невіддільна складова кожного дня, інформує Ukr.Media.

Дитинство і спорт

"Рух — це життя" — всі знають істину, висловлену колись великим філософом Аристотелем. Ми приходимо в цей світ "заточеними" під рух, розвиток, активність і прагнення йти вперед. Навряд чи ви зустрінете здорового малюка, який буде згоден добровільно сидіти смирно, коли є можливість бігти, стрибати і дертися.

На жаль, багато в чому ми — також і те, що нас оточує. Діти моментально вбирають спосіб життя батьків. Якщо для них найкраще дозвілля — телевізор з пирогами, то і дитина з часом "залипає" на пасивність. Буває і кардинально навпаки: батьки, намагаючись реалізувати щось своє через потомство, "виснажують" чадо тренуваннями і спортивними секціями. Так, саме з таких потім виростають чемпіони, однак це одиниці, а решта в дорослому житті починають підсвідомо ненавидіти спорт.

Золота середина — свій приклад. Якщо батьки правильно харчуються, у вільний час воліють тривалі прогулянки, катання на лижах, ковзанах, роликах, велосипеді, то для дітей турбота про тіло і фізична активність стають природними як дихання. Вибрати при цьому комфортний для дитини вид спорту не становить проблеми: діти, добре відчувають своє тіло, відмінно розуміють, що хочуть, що переважно для них.

Підлітки і спорт

Дуже часто люди "підсаджуються" на спорт саме у віці 13-16 років. Крім природної потреби в активності, з'являється бажання виглядати більш привабливо. Дуже добре, якщо виявиться поруч однодумець, що розділяє інтерес до тренувань. Багато бодибілдерів так і починали: заняття в спортзалі з другом після школи. Подібний тандем дуже важливий для підлітка: це і підтримка, і спільність інтересів. Найчастіше діти цього віку вважають за краще весь вільний час проводити в спортивному залі, і це не найгірший варіант організувати дозвілля.

Спорт — це, звичайно, здоров'я. У такий непростий період розвитку людини дуже важливо забезпечувати підтримку поставі, насичувати тканини організму киснем через рухову активність, підтримувати на належному рівні метаболізм.

Крім іншого, якраз в цьому віці за допомогою занять спортом остаточно закріпляться такі якості, як воля, цілеспрямованість, наполегливість, прагнення до розвитку, здатність концентруватися, можливість приймати нестандартні рішення.

А що далі?

Спорт дисциплінує — безперечний факт. Режим тренувань, сну і відпочинку, необхідність планувати навантаження і раціон дають можливість навчитися грамотно розподіляти свої природні ресурси, в тому числі, час. Якщо людина приходить до моменту свого повноліття з таким важливим навиком, це багато в чому визначить в цілому її рух по життю. Успішні люди — ті, хто точно знають, чого хочуть, вміють ставити цілі, знаходити інструменти для їх досягнення і планомірно просуватися до необхідного результату.

Для багатьох, хто з дитинства ріс в середовищі спорту, вміння самостійно планувати фізичні навантаження стає не просто корисною здатністю, а й цікавою справою до душі. Так з'являються тренери: вони відмінно знають, як досягти хороших показників і прагнуть дати можливість зробити це іншим. Отримати, побачити бажаний результат своїх зусиль — непередаване відчуття, що дає впевненість в собі, бадьорість, енергію рухатися далі.

Деякі з професійних тренерів вважають за краще займатися з дітьми: лижні, ковзанярські, велосипедні секції, скелелазіння і багато іншого. Особливе задоволення: передати філософію спорту на початковому етапі розвитку людини. Також це підвищена відповідальність і необхідність швидко реагувати і приймати рішення — до питання про самодисципліну.

Ті, хто не пов'язали професію зі спортом, але з дитинства звикли бути активними, зазвичай, намагаються задовольнити цю потребу протягом усього життя. Ці люди говорять про те, як складно переносити період тимчасової вимушеної бездіяльності, наприклад, під час травм або хвороби — тіло буквально вимагає руху.

Є й інша сторона питання: трапляється так що в спортзалі знаходиться супутник життя. І справа навіть не в тому, що "ти красивий, я красива", а знову ж таки в спільності інтересів і поглядів на питання здоров'я. З практично нульовою ймовірністю в дружні або любовні відносини вступлять люди, один з яких — затятий шанувальник фаст-фуду і телевізійних шоу, а інший вважає найкращим початком дня ранкову пробіжку.

Буває, що тих, хто багато часу віддає спорту, занять в спортзалі засуджують за зайве "самозамилування" або ставлять "діагноз" — щось з ним не так. Не варто звертати на це увагу хоча б тому, що вибір способу життя — особиста справа і відповідальність кожної людини. Навряд чи любов'ю до фізичної активності ви порушите чиюсь свободу або ущемите гідність. Важливо розуміти, що здорове тіло — це основний ресурс бути тим, ким хочеться, жити повноцінним цікавим життям.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *