Як скинути зайву вагу, якщо є проблеми із щитоподібною залозою

Просто менше їсти та більше рухатися? Може не допомогти! Якщо порушена функція щитоподібної залози і діагностовано гіпотиреоз — стан, за якого щитоподібна залоза працює менш активно та виробляє менше специфічних гормонів — звичайні і прості засоби для схуднення не працюють. Між тим, щось робити потрібно: за наявності сповільненого зоба вага легко "налипає" і повільніше йде, концентруючись у найнебезпечніших місцях — наприклад, в області талії, інформує Ukr.Media.

Що ж робити і як все ж таки схуднути, якщо ваша щитоподібна залоза хвора?

Поставити діагноз

Гіпотиреоз — підступна хвороба. Її симптоми дуже неконкретні і загальні: почуття втоми, сонливість, підвищена чутливість до холоду, запори, сухість шкіри і незрозуміле збільшення ваги. Перше, що варто зробити, помітивши ці ознаки — звернутися до ендокринолога. Лікар призначить дослідження щитоподібної залози і аналізи для визначення рівня ТТГ (тиреотропних гормонів). Тільки після цього лікар зможе поставити діагноз і призначити лікування, зокрема гормональні препарати. У ідеальному випадку вага почне йти сама, через деякий час після початку прийому препарату. Однак, на жаль, так відбувається не завжди і тоді потрібні додаткові заходи.

Розпочати силові тренування

Серед іншого, гормони щитоподібної залози впливають також і на роботу наших м'язів. І це означає, що жінки з гіпотиреозом швидше втрачають м'язову тканину і важче нарощують її. Нагадуємо, що м'язова тканина спалює більше калорій, ніж жирова, а у людей з розвиненими м'язами обмін речовин більш активний — все це означає, що без силових тренувань проблема не вирішиться. Якщо ж ви займалися у спортзалі раніше, то після постановки діагнозу вам варто зробити тренування більш інтенсивними, оскільки ваш організм зараз повільніше нарощує м'язову тканину. Ідеально було б влаштовувати два-три годинних тренування на тиждень, під час яких ви задіяли б усі групи м'язів, роблячи не менше трьох підходів по 8-12 повторень для кожної вправи.

Не кидати кардіо

Кардіотренування необхідні усім, але людям з гіпотиреозом їх потрібно більше. Якщо людині зі здоровою щитоподібною залозою рекомендовано займатися плаванням, ходьбою, бігом або аеробікою три рази на тиждень по 45 хвилин, то за наявності гіпотиреозу необхідний мінімум — п'ять тренувань на тиждень. До речі, не забувайте, що танці — це теж відмінне кардіонавантаження.

Їсти більше білка

Головна стратегія схуднення за наявності гіпотиреозу — нарощування м'язової тканини. А з цим, крім силових тренувань, допомагає правильна дієта, багата на білок. За рекомендацією Центру з контролю за харчуванням і вагою (США), жінкам, у яких діагностовано гіпотиреоз, необхідно вживати від 1,2 до 1,5 грама білка на кожен кілограм ваги на день. Крім того, у щоденному раціоні має бути багато овочів, корисних вуглеводів, таких як свіжі фрукти і цілісні зерна, і корисних жирів, таких як авокадо та оливкова олія.

Контролювати вагу у лікаря

Якщо ви активно займаєтеся контролем своєї ваги та одночасно приймаєте препарати, що містять синтезовані гормони щитоподібної залози, вам обов'язково потрібно регулярно консультуватися з лікарем з приводу їх дозування. Зазвичай, воно розраховується виходячи з ваги пацієнта, і якщо ви худнете, вам необхідно коригувати дозування гормонів — в іншому разі під загрозою може опинитися не лише ваша фігура, але і здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *