Фітнес у віртуальній реальності, плюси та мінуси подібних занять

Зізнайся, чи часто ви мріяли втекти від реальності вже в середині важкого тренування?

Останні подихи на тренажері в оточенні незнайомих людей, рахунок хвилин до кінця вправи — не завжди захопливий досвід, інформує Ukr.Media.

Тому на зміну класичному фітнесу приходить ультрасучасний, цифровий. Розповімо, що він із себе представляє.

Очікується, що віртуальний фітнес буде дуже популярним і не менш успішним, ніж комп'ютерні ігри. Його суть полягає в тому, що, надівши окуляри віртуальної реальності та підключивши спеціальну програму, ви самі можеш обрати місце для тренування — наприклад, крутити педалі велотренажера будинку, а бачити при цьому дорогу у швейцарських Альпах.

Але це не просто спосіб втекти від світу. Сучасний віртуальний фітнес включає не лише окуляри, але і датчики для вимірювання ключових показників здоров'я, які допоможуть легше стежити за продуктивністю під час тренування. Таких програм існує вже досить багато. На вибір, крім класичних індивідуальних вправ, гра в теніс з суперником, кросфіт з перешкодами (при цьому можна навіть ухилятися від куль бандитів).

Плюси фітнесу в окулярах віртуальної реальності

Відсутність монотонності

Звичайно, є люди, яким подобається сама атмосфера спортивного залу, і вони з радістю там займаються. Але більшості це не надто подобається. До того ж тренування, які постійно повторюються можуть рано чи пізно набриднути.

В окулярах ви можете займатися вдома і при цьому перебувати де завгодно — на пляжі, в лісі, навіть на Місяці. До програми входять різні тренування. Можна практикувати заняття на боксерському рингу, а на наступний день займатися йогою посеред красивого саду. Можливості такого фітнесу широкі, і цей напрямок продовжує розвиватися.

Змагання

По суті, такі тренування нагадують комп'ютерну гру (фанатам точно сподобається) і можуть включати елемент змагання, що одразу робить її ефективнішими та цікавішими. У віртуальній реальності вже можна займатися боротьбою (не отримуючи реальних травм), грати в командні ігри та навіть просто бігати з друзями.

Анонімність

Новачки у віртуальній реальності можуть відчувати себе ніяково соромлячись свого рівня підготовки або неправильності рухів. Програми дозволяють займатися анонімно, під будь-яким аватаром. У деяких тренуваннях спеціально передбачені персонажі на вибір. Це не так страшно, як займатися у відеочаті, де наставник бачить саме тебе.

Спілкування

Платформи віртуальної реальності підключені до Інтернету, ви можете спілкуватися з користувачами (тими, хто займається, або професійними тренерами) по всьому світу. Ви можете бачити інших так, ніби ви займаєтеся в одному залі, і навіть взаємодіяти — разом боксувати, грати в теніс, баскетбол, кататися на лижах. Така підтримка зазвичай йде на користь ефективності вправ.

Відсутність необхідності в тренажерах

Окуляри віртуальної реальності і програма для занять — все, що потрібно. Можна тренуватися, не виходячи з дому, в будь-який зручний час. Є програми для тренажерів, але починати освоювати віртуальний фітнес можна без них.

Мінуси вправ у віртуальній реальності

Висока вартість

За високі технології потрібно платити. Перші програми були неймовірно дорогими. Зараз їх стає більше, тому вартість поступово знижується. Ціни на фітнес-програми коливаються в середньому від 300 до 600 доларів, але є і дорожчі.

Технічні характеристики

Якщо ви вирішите скористатися такою програмою, потрібно переконатися, що характеристики вашого комп'ютера відповідають необхідним вимогам. Також для завантаження якісної графіки і безперебійної роботи системи необхідна висока швидкість Інтернету. На старому і не дуже потужному обладнанні підключити такий фітнес, швидше за все, не вийде.

Носіння гарнітури під час тренування

Щоб замінити реальне середовище віртуальним, необхідна спеціальна гарнітура. Це, звичайно ж, окуляри, датчики стеження за фізичним станом, іноді навушники. Гарнітура може бути бездротовою і дротовою (друге не завжди зручно). Як би там не було, без неї нічого не вийде. При цьому окуляри віртуальної реальності досить важкі, що може звести нанівець будь-яке бажання займатися в них.

Крім того, за гарнітурою важливий догляд, адже під час тренування ви пітнієте. Її необхідно протирати спеціальними серветками та бажано зберігати в спеціальному чохлі.

Вимоги до простору

Навіть якщо ви займаєтеся вдома, у вас має бути достатньо вільного простору для маневрів під час занять, щоб ви раптово ні на що не наткнулися, адже в окулярах ви не можете контролювати, як ви рухаєтеся в реальному просторі. Місце заняття не повинно бути травмонебезпечним.

Зали віртуальної реальності

Віртуальні тренування вже рушили в напрямку від індивідуальних до групових. У США відкриваються перші спортивні зали віртуальної реальності, де можна спробувати позайматися, не купуючи обладнання.

Чи стане такий спосіб фізичної активності популярним, покаже майбутнє.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *