Ці ознаки вказують на те, що вашим легеням загрожує серйозна небезпека — не проґавте їх

Труднощі з диханням, задишка, стискання у грудях — це ознаки того, що легені не можуть впоратися зі своїм завданням. Але є і менш очевидні симптоми, які можуть вказувати на серйозні хвороби органів дихання, інформує Ukr.Media.

Набряки, біль або слабкість у ногах

Здавалося б, як можуть бути пов'язані між собою легені і ноги? Але річ у тім, що болючість, набряклість, слабкість або оніміння однієї або обох ніг можуть бути проявом тромбозу глибоких вен — а за несприятливого розвитку ситуації згусток крові може відірватися і потрапити у вашу легеню, викликати стан, який називається легеневою емболією. Якщо ви помітили незвичні відчуття у ногах і особливо якщо вони супроводжуються задишкою, болем у грудях або утрудненням дихання, терміново зверніться до лікаря!

Утруднене дихання

Стрес, грип та вірусні захворювання верхніх дихальних шляхів можуть супроводжуватися утрудненням дихання. Але якщо цей стан не минає протягом тривалого часу (більше двох тижнів) і особливо якщо супроводжується підвищеною або зниженою температурою, потрібно терміново звернутися до лікаря: можливо, захворювання перейшло на легені і у вас розвивається пневмонія.

Вам важко підніматися сходами

Треба піднятися на другий або третій поверх, але ви не йдете сходами, а надаєте перевагу ліфту? Якщо справа не у втомі або лінощах, а у тому, що у вас "збивається дихання" навіть після незначних навантажень, терміново зверніться до лікаря. Задишка без причини — один з найпоширеніших проявів ХОХЛ — хронічної обструктивної хвороби легень, однієї з найбільш "смертельних" хвороб у світі. Задишка — це дуже серйозно, ніколи не ігноруйте цей симптом!

Ви не можете зробити глибокий вдих

Астма може розвиватися у будь-якому віці і серед причин, які можуть сприяти її появі — хронічний синусит та інші вірусні захворювання. Як зазначають лікарі, багато дорослих пацієнтів до звернення до фахівця навіть не припускали, що у них розвивається астма — а між тим, це серйозне захворювання, яке може навіть загрожувати життю пацієнта. Якщо ви відзначаєте хрипи у грудях або відчуваєте труднощі з глибоким диханням, якомога швидше зверніться до лікаря — що б це не було, його краще тримати під контролем!

Ваш голос змінився

Це дуже важливий симптом і вам обов'язково варто звернути увагу на своє здоров'я, якщо хтось з ваших родичів зауважив, що ваш голос почав звучати інакше. Звичайно, причиною може бути застуда або захриплість, які минуть через тиждень-другий, але якщо хрипота зберігається протягом тривалого часу, варто звернутися до лікаря — можливо, це ще один симптом ХОХЛ.

Біль у плечі

Ще один симптом, який, на перший погляд, ніяк не пов'язаний з легенями, але який точно не варто ігнорувати: річ у тім, що деякі види пухлин, які розвиваються у легенях, можуть впливати на нерви, розташовані поруч з плечем. Тож якщо ви не травмували і не затискали м'язи та з вашим хребтом теж все гаразд, а плече болить, швидше зверніться до лікаря.

Ваші нігті змінюють колір

Потемнішання нігтів або поява синюватого відтінку на них — привід бити тривогу. ХОХЛ часто призводить до того, що тканини не отримують достатньої кількості крові — і на губах, нігтях та навіть шкірі може з'являтися синюватий відтінок. Обов'язково зверніться до лікаря якомога швидше!

Ви схудли

Втрата ваги без наявних причин — завжди привід звернутися до лікаря. Це один з найпоширеніших симптомів деяких видів раку, а також це може бути проявом ХОХЛ. Обов'язково зверніться до лікаря якомога швидше, якщо ви схудли, хоча не робили для цього ніяких зусиль, не змінювали свій раціон і спосіб життя!

У вас є біль у верхній частині тулуба

Біль у грудях, в області пахв, суглобів, м'язів, в області плеча і навіть ключиці — все це також є ознаками різних хвороб легенів, від фіброзу або пневмонії до раку. Звертайтеся до лікаря, якщо ці відчуття не минають протягом кількох днів, навіть якщо немає ніяких інших симптомів!

Свист у грудях під час дихання

Особливо варто насторожитися, якщо свист і сипіння посилюються вранці — це може бути ранньою ознакою хронічної обструктивної хвороби легень або навіть астми. У будь-якому випадку, якщо вдихи і видихи супроводжуються звуком сипіння, свистом або хрипом, потрібно звертатися до лікаря.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *