Чому йога — спорт не для всіх

Йога — стародавнє мистецтво не лише фізичного тренування тіла, а й духовного, цілий комплекс всіляких вправ для підтримування себе у здоровому стані. Йога стала вкрай популярною в останні кілька років, і зараз вже вельми відрізняється від традиційного східного мистецтва. Але чи завжди йога корисна, і чи завжди вона допомагає організму? Ми розглянемо, як еволюціонувала йога і розберемося, чи варто нею займатися, і як це робити вірно, інформує Ukr.Media.

Чому вам може не підійти йога?

На жаль, як би не рекламувалася йогу як спосіб оздоровлення організму, вона в більшості випадків тільки погіршить ситуацію, а не поліпшить. Не даремно ще в давнину йогою займалися тільки найбільш здорові і психічно врівноважені люди, адже вона іноді передбачає вкрай важкі навантаження, з якими організм хворої людини не здатний впоратися. Психічний аспект також не менш важливий — йога вимагає крайньої зосередженості на своїх діях.

Зайва вага — не привід іти у звичайну групу йоги. Вам потрібна йога для схуднення, тому що звичайна занадто сильно буде навантажувати ваші суглоби — в результаті чого може ослабитись хрящ. Якщо ж у вас немає вибору, то проконсультуйтеся з викладачем, імовірно, він зможе допомогти вам підібрати індивідуальну програму.

Проблеми з хребтом теж є причиною задуматися. Грижі, сколіоз, проблеми з хребетними дисками — все це може погано зіграти на вашому здоров'ї. Людям з проблемами хребта протипоказана хатха-йога, і нею варто займатися виключно в індивідуальному порядку, адже йога не прощає навіть найменших помилок.

Гормональний дисбаланс, занадто юний або старший вік також не найкраще підходять для йоги. Деякі вправи сильно впливають на гормональну систему, тому вкрай важливо займатися з тренером, який індивідуально підбере і адаптує під вас асани.

Стрес теж входить до списку речей, які не заохочуються в заняттях йогою. Дуже багато технік в йозі побудовані на спокої і медитації, що під час стресу або депресії може тільки поглибити ваші переживання. Спочатку варто відвідати психотерапевта, і тільки потім вирушати на йогу.

Слабкі м'язи також можуть привести до тотального краху на своєму власному здоров'ї. У вас повинен бути сильний м'язовий корсет, а особливо мають бути укріплені м'язи шиї і попереку — саме на них припадає велика частина навантаження в силових асанах.

Йога також не рекомендована людям з високим рівнем артеріального тиску і хворобами серця. Йога, як вкрай важкий вид фізичної активності, навантажує серце до межі — і якщо у вас були виявлені такі хвороби як пролапс клапанів, порок серця та інші, то варто задуматися, чи хочете ви пошукати більш легкий вид спорту, який не буде так сильно навантажувати ваше серце. Заборона ж для людей з високим артеріальним тиском обумовлена тим, що тиск дуже сильно підвищується, як і загальний тонус тіла, що може привести до поганого самопочуття і навіть звернення до лікаря.

А якщо немає протипоказань?

І навіть якщо ви абсолютно здорові, не забувайте, що адекватна, комфортна, правильна йога не повинна викликати у вас дискомфорту — ні фізичного, ні морального. Посилюйте навантаження поступово — таким чином ви уникнете помилок початківців, які думають, що йога повинна супроводжуватися болем і неприємними відчуттями. На щастя, це не так. Якщо ви відчуваєте сильну слабкість, у вас різкі перепади тиску через кілька годин після заняття, у вас паморочиться голова або ж з'являються чорні плями в очах, то варто припинити заняття, або ж змінити тренера. Йога вкрай багатогранна, і використання технік, які не підходять для вашого організму, може завдати йому дуже сильної шкоди — відомі випадки, коли причиною серцевих нападів або кисневого голодування мозку була неправильно підібрана техніка занять йогою.

Головне пам'ятати, що за будь-якої ознаки нездужання, необхідно припинити заняття і звернутись у першу чергу до інструктора, щоб той змінив вашу програму або ж допоміг адаптувати її.

Нюанси в заняттях йогою

Йога, як мистецтво розвитку не лише ментального, а й фізичного тіла, передбачає повний комфорт в одязі, у якому ви займаєтеся. Перш ніж починати заняття, переконайтеся, що ваш одяг не заважає вам і не обмежує рух, інакше ваші заняття йогою можуть привести до сумних наслідків, таких як порушення роботи судин, травмованих шкірних покривів та інших. Слідкуйте за тим, щоб ваша позиція у просторі не завдавала вам незручностей. Якщо вчора або сьогодні зранку ви відчували себе не дуже добре, то заняття варто перенести. Так само не варто займатися йогою, якщо у вас температура, або ж ви п'єте сильнодіючі препарати. Будьте обережні і бережіть себе і своє здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *