Чи правда, що зуби можна чудово почистити яблуком

Існує думка, що яблука можуть бути "натуральною зубною щіткою", яка з легкістю впорається із зубним нальотом. Багато дантистів посперечалися б із цим судженням, однак у цього фрукта все-таки є одна перевага, інформує Ukr.Media.

Усім відома англійська приказка: хто яблуко на день з'їдає, у того лікаря не буває. Але чи стосується це прислів'я дантиста?

Чи можна почистити зуби яблучною шкіркою?

Головна помилка людей щодо яблук полягає в тому, що багато хто думає, що фрукт бореться з нальотом, коли людина пережовує тверду шкірку. Насправді це не так. Доведено, що сам процес розжовування плоду ніяк не позначається на зубному нальоті. Фрукт навіть може сприяти утворенню відкладень протягом 24 годин після того, як ви його з'їли. Користь яблука для зубів полягає в тому, що воно призводить до зниження життєздатності шкідливих бактерій за рахунок рясного вироблення слини.

Чому у нас утворюється наліт на зубах

Наліт на зубах утворюється з різних причин. Споживання їжі та напоїв, що містять цукор і кислоти, може сприяти утворенню нальоту на зубах, оскільки бактерії в ротовій порожнині харчуються цими речовинами і виділяють кислоту в процесі своєї життєдіяльності. Також появі нальоту сприяють недостатня гігієна порожнини рота, паління тютюну та вживання деяких ліків.

Їжа, корисна для здоров'я зубів

Американська асоціація дантистів зазначає, що впоратися з нальотом можна виключно за допомогою механічного чищення (щіткою) із зубною пастою. Незважаючи на те, що продуктів харчування, які можуть очистити зуби, все-таки не існує, є їжа, яка здатна вплинути на здоров'я зубів.

По-перше, це молочні продукти, а особливо сир. Низка досліджень довела, що високий вміст кальцію і фосфору, а також сироватковий білок, який міститься в сирі, можуть перешкоджати розмноженню каріогенних бактерій.

Горіхи та м'ясо також дуже важливі для здоров'я зубів. Такі продукти багаті на білки, що дає змогу підтримувати зуби міцними, а ще така їжа містить мало вуглеводів, а саме вони активують кислотоутворювальні бактерії, які призводять до карієсу.

Дантисти радять не забувати і про їжу, багату на вітамін D. Він дає змогу утримувати кальцій в організмі, що безпосередньо пов'язано зі здоров'ям зубів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *