Ви точно цього не знали: чи можуть коти бачити сни

Кішки сплять у середньому по 16 годин на добу. І в ці моменти їм точно щось сниться: вони смикають лапками та хвостом, пирхають уві сні, а іноді раптово прокидаються, ніби від кошмару, інформує Ukr.Media.

Вчені з'ясували, що сниться нашим вихованцям.

«Кішки, як і більшість інших ссавців, бачать сни, — каже Келлі Сен-Дені, DVM, чинний президент Американської асоціації фелінологів. — Дослідження електричних моделей мозку кішок, коли вони сплять, порівняно з виконанням звичайних завдань у неспаному стані, показують разючу подібність. Тобто можна дійти невтішного висновку, що наші кішки переживають уві сні те саме, як і наяву — їм сниться минулий день».

Подібно до людей і щурів, кішки бачать сни про свої повсякденні справи.

«Кішки — мисливці, — каже Верна Серра, доктор ветеринарної медицини національної мережі лікарень Veterinary Emergency Group. — Тож, напевно, найчастіше їм сниться саме процес полювання. А ще — улюблені іграшки, смачна їжа, те, як вони точать кігті об оббивку дивана або як ми їх гладимо. Швидше за все, їм сняться різні речі, як і нам».

Якщо кішка уві сні видає якісь звуки або смикає лапами, не лякайтеся. Так само як і люди, кішки бачать більшу частину найяскравіших снів під час фази швидкого сну (швидкого руху очей). Саме в ці моменти, кішка може рухатися, нявкати, її лапи смикатися. Це означає лише, що ваша кішка поринула у сон — все нормально.

І, звичайно, хороша новина — те, що ви теж з'являєтеся в сновидіннях вашої кішки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *