Ветеринари порадили, як дізнатися вік кішки за зовнішніми ознаками

Часом буває важко визначити, скільки років дорослій кішці, взятої з притулку або підібраній на вулиці, інформує Ukr.Media.

Однак важливо знати вік тварини, щоб забезпечити їй належний догляд. Найкраще звернутися до перевіреного ветеринара, який на основі аналізів крові та тканин дасть професійну оцінку. Якщо ж у вас немає такої можливості, спробуйте самостійно визначити приблизний вік вихованця, спираючись на поради фахівців.

Перевірте стан зубів

Відмінним індикатором віку кошенят є молочні зуби, але до шести місяців вони зазвичай повністю змінюються на постійні, орієнтуватися за якими набагато складніше. Проте, є кілька ознак, що дозволяють як мінімум звузити часові межі. Наприклад, у зовсім молодої кішечки білі гострі зубки без нальоту, які до двох років починають жовтіти і сточуватися. Наявність зубного каменю — ще одна підказка. З трьох до п'яти років його, зазвичай, трохи, в основному уздовж лінії ясен на молярах і премолярах, згодом хвороба вражає ікла і різці. Чим старшою стає кішка, тим гірший у неї загальний стан зубів, які до десяти років починають випадати.

Зверніть увагу на шерсть і те, як часто кішка її вилизує

Шерсть кошеняти тонка і м'яка, як пух, тоді як у дорослої тварини вона набагато щільніша і жорсткіша, на ній чітко проступає малюнок, а з наближенням старості, як і у людини, з'являється сивина. Крім того, варто звернути увагу на те, наскільки добре кішка доглядає за собою. Якщо вона рідко вилизується або зовсім перестала це робити, то їй напевно чимало років. В силу вікових фізіологічних змін — набору або втрати ваги, проблем з травленням, зубного болю, артриту, сковує рухи, — вона просто не може виконувати характерні повороти тіла, необхідні для здійснення гігієни.

Перевірте очі

Якщо очі кішки здаються каламутними, то їй, швидше за все, не менше дев'яти років. Річ у тім, що приблизно до семи років кришталики ущільнюються і втрачають свою прозорість. Ці зміни добре видно в офтальмоскоп, але поки ще не помітні неозброєним оком. Коли ж кішці виповнюється дев'ять-десять років, помутніння стає більш очевидним. Крім того, варто звернути увагу на дві інші важливі ознаки: у літньої тварини райдужна оболонка очей може мати хвилястий край, а зіниці не реагують на світло належним чином.

Врахуйте статуру кішки

У міру старіння у кішки зменшується рівень активності і сповільнюється метаболізм, що призводить до зміни форми її тіла. Молоді тварини мають тенденцію бути худими і м'язистими, середнього віку — більш вгодованими, а літніх відрізняють добре виражені плечові кістки і в'яла шкіра.

Поспостерігайте за поведінкою

Настрій і режим сну — ще один хороший індикатор віку. Наприклад, якщо кішка навіть після адаптаційного періоду продовжує поводитися агресивно або лякливо, це свідчить про те, що вона або хвора, або знаходиться на більш пізніх етапах свого життя. Причина може критися в дискомфорті, викликаному віковим зниженням гостроти слуху і зору або артритними болями. Крім того, літні кішки, як і кошенята, дуже багато сплять — по 20 годин на день, тоді як молоді замість відпочинку воліють активні ігри.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *