Скільки води на день повинна випивати кішка, яка харчується сухим кормом

Питання про те, скільки води повинен пити ваш улюбленець, є одним з найбільш поширених на консультації у ветеринарного лікаря. І це важливий аспект, який впливає на загальний стан вихованця. Експерти з ветеринарної клініки розповіли про норми споживання води для котів і собак, інформує Ukr.Media.

Мінімальна кількість води, яка необхідна вашому вихованцеві за одну годину, становить 2 мл на кожен кілограм ваги. Наприклад, для тварини з вагою 10 кг оптимальне споживання рідини на день дорівнює 480 мл. При цьому приблизно стільки рідини має виводитися організмом через сечу, дихання та інші природні процеси. Для вихованців, які харчуються сухим кормом, необхідно надавати більше води, ніж для тих, хто споживає вологий корм.

Експерти зазначили, що якщо основою раціону кішки є тільки вологі корми, то вона може нехтувати питтям води, що може серйозно позначитися на її здоров'ї. Недостатнє вживання рідини може призвести до надмірної концентрації сечі, що зі свого боку може спровокувати розвиток сечокам'яної хвороби, появу кристалів і уролітів. Для запобігання таким проблемам важливо контролювати вживання води вашим чотирилапим друзям. У разі недостатнього споживання можна скоригувати це, додаючи в раціон вологі корми або заохочуючи тварину пити більше. Наприклад, для котів добре підійдуть спеціальні питні фонтани.

Якщо ваш улюбленець випиває на день понад 100-140 мл води на кожен кілограм ваги, це може свідчити про наявність полідипсії — збільшеного споживання рідини, що потребує втручання ветеринарного лікаря. Підвищене пиття може бути ознакою певних захворювань, тому важливо звернутися по допомогу фахівця.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *