Скільки слів може запам’ятати ваш собака — ви здивуєтеся, дізнавшись відповідь

Собаки не сприймають абстрактні значення людських слів і в кожному зі сказаних господарем звуків бачать певні команди або вказівки до будь-якої дії.

Собаки сприймають нашу мову не тільки як набір звуків, але і як цілком осмислений набір слів. Їхній "словниковий запас" поповнюється протягом усього життя. У середньому собака може запам'ятати близько сотні слів. Є, звичайно, і ті вихованці, які відрізняються особливою кмітливістю і можуть запам'ятати більшу кількість. Звичайно, абстрактні значення слів для них недоступні, але вони цілком розрізняють заклики до дії та назви предметів, інформує Ukr.Media.

Своє прізвисько собака теж сприймає як команду. Коли господар вимовляє ім'я вихованця, для нього це звучить як прохання звернути увагу. Також собака здатна запам'ятати назви конкретних об'єктів. Якщо сказати їй "йди на місце", то вона піде у абсолютно конкретне місце, туди, де вона зазвичай відпочиває.

Щобільше, собаки, особливо ті, які тривалий час живуть поруч із господарем, можуть зчитувати найменші сигнали людського тіла: пози, жести, інтонації. Іноді господарю навіть не потрібно висловлювати свої почуття вербально, тому що собака може зчитувати їх через пози чи міміку.

Собака може робити багато різних дій, деякі з яких будуть помилковими. Якщо вихованець не розуміє або не знає, чого від нього хочуть, це може викликати у нього стрес чи небажання реагувати на команди. Тому важливо виразно показувати вихованцю, що саме господар від нього чекає.

Ув'язуйте свої конкретні команди з певними діями. Щоразу, коли собака демонструє правильну дію, заохочуйте його ласощами та погладжуванням. Якщо собака не розуміє команду, постарайтеся навести її на правильну дію. Ігноруйте поведінку собаки, якщо вона не виконує необхідне.

Щоб собака швидше засвоїла, які правильні дії, слова-команди краще використовувати в повсякденному житті і зробити для собаки виконання команди буденністю, найкраще вибирати такі ситуації, за якими слідуватиме щось приємне для собаки, наприклад, годування чи прогулянка.

Водночас спілкуватися із собакою треба спокійним, дружнім голосом.

Команди, що забороняють, достатньо вимовляти голосніше, але в жодному разі не переходити на крик, тому що так вихованця можна налякати, він зчитуватиме злість та неадекватний стан господаря.

Завжди стежте за своїм станом, коли спілкуєтеся з улюбленцем: собака — ваше дзеркало, він з легкістю зчитує настрій господаря і переймає його. Будьте спокійні, передбачувані, не кричіть на вихованця, встановлюйте правила, розучуйте нові команди, заохочуйте улюбленця і приділяйте достатньо часу на спілкування.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *