Популярні помилки в купанні собак: що повинні знати власники улюбленців

Не всі собаки однаково люблять купатися, деякі вихованці насилу заходять у ванну кімнату. Але найбільша помилка власника — насильно затягувати собаку у ванну і мити проти його волі, попереджають кінологи, інформує Ukr.Media.

Привчіть собаку до ванної

Деякі собаки бояться ванної кімнати, бо господар насильно чи хитрістю заманює вихованця до неї та зачиняє двері. Але для спокійного миття собаки важливо, щоб йому було комфортно перебувати у ванній кімнаті. Для цього дайте собаці спочатку вивчити та оглянути приміщення, спробуйте пограти з ним у ванній, акуратно прикривши двері. Таким чином вихованець звикне перебувати там без страху. Після того як тварина кілька разів зайде у ванну, спробуйте включити воду, в процесі граючи з ним. Поступово можна починати садити собаку спочатку в порожню ванну, а потім в наповнену невеликою кількістю води. У порожній ванні ви можете просто почухати вихованця, поступово додаючи трохи води.

Не примушуйте до купання насильно

Найбільша помилка — це насильно затягувати собаку у ванну і мити проти його волі. Так ви тільки створюєте стрес та підкріплюєте страх до процедури. Дуже важливо не змушувати тварину. Будь-які маніпуляції мають бути м'якими та поступовими. Якщо ви помічаєте, що вихованець сильно нервує або навіть виявляє агресію, краще відмовтеся від купання. Протріть живіт, лапи та морду вологою ганчіркою або спробуйте помити собаку в тазі. Так ви зможете мінімізувати неприємні відчуття купання.

Зробіть купання комфортним

Приготуйте все, що вам потрібно, заздалегідь: поставте поруч шампунь, повісьте рушник. Під час купання ви можете почати метушитися та нервувати, намагаючись знайти потрібні вам речі, що створить додатковий стрес для тварини. Також радимо постелити у ванну гумовий килимок — це дозволить собаці не ковзати під час процедури. Перші сеанси купання мають бути короткими, щоб дати вихованцю звикнути до процесу.

Заохочуйте собаку

Заохочуйте будь-яку позитивну поведінку собаки. Спочатку хваліть вихованця за те, що він спокійно заходить у ванну і знаходиться в ній. Потім пригостіть собаку ласощами, якщо він спокійно сидить у ванні або навіть застрибує самостійно. Ви навіть можете взяти з собою улюблену іграшку вихованця та пограти з ним у ванні з водою та без неї. Таким чином, ви створите приємні асоціації з процесом купання. Не забудьте похвалити собаку після процедури — це може бути заохочення у вигляді частування або улюбленої гри вихованця.

Багато собак не люблять митися. Деяких лякає шум води, інші мають неприємні асоціації з цією процедурою. Важливо насильно не тягнути вихованця у ванну відразу після прогулянки. Головне завдання — створити позитивні асоціації. Це допоможе полегшити процес миття та проводити таку процедуру з мінімальним стресом для собаки, радять кінологи.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *