Метод, який допоможе зробити так, щоб ваша собака перестала від вас тікати під час прогулянок

У кого є собаки розуміють яка проблема виникає, коли ви відправляєтеся на прогулянку. Якщо вдома ваша собака зразок для наслідування, то вийшовши на вулицю вона починає сходити з розуму не слухатися вас. Собака починає тікати від вас, починає гавкати й бігати за іншими собаками та всі ваші команди всіляко ігнорує. Хочемо вам розповісти про один метод, який допоможе зробити так, щоб ваша собака перестала від вас тікати під час прогулянок, інформує Ukr.Media.

Багато хто боїться карати своїх собак, через те, що вихованець буде на них ображатися. Тут ми починаємо думати, що наша собака ще напевно не виросла, щоб слухатися наших команд або що ми їй якось не так пояснили команду, як потрібно було, ось вона нас і не розуміє. І раптом ми настільки образимо нашого вихованця, що у нього з'явиться психологічна травма на все життя? Ось такі твердження мучать господарів собак.

Коли ми тільки купили нашу собаку, то бувши ще цуценям інструктор нам пояснила, що, якщо гуляти з собакою без повідка, то вона перестане нас слухатися. Щоб цього не було потрібно зробити наступне. Як тільки собака втече від нас, потрібно зловити її та суворим голосом сказати, що вона погано вчинила і що робити так не можна. Справа в тоні голосу! Адже якщо ми будемо говорити це м'яким голосом, то собака подумає, що це гра. Але, якщо ми це скажемо строгим голосом, то вона зрозуміє, що це не гра зовсім і що не потрібно наступного разу тікати від господаря інакше він буде знову лаятися. Далі потрібно закріпити пройдене, знову пустити гуляти та скомандувати "до мене", якщо собака повернеться до вас, то ваш урок пройшов вдало і ніякої моральної травми ви їй не завдали. Таким чином, ви показуєте, що господар серед вас двох, саме, ви і що вас потрібно слухатися інакше ви будете лаятися.

Начебто пояснили все зрозуміло, але як можна наздогнати собаку, адже вони дуже швидкі! А через деякий час я вирішила все ж провести цей експеримент. Мою собаку звуть Моллі і ми з нею любимо гуляти в невеликому лісі, який знаходиться в нашому районі. Коли ми з нею гуляємо, то вона слухається мене і далеко не тікає і якщо я її кличу, то Моллі відразу біжить до мене. Але коли недавно з нею погуляв чоловік, то собака втекла від нього і йому доводилося бігати та шукати її. Я подумала "ну нічого страшного", але даремно! Коли наступного разу ми гуляли з Моллі, то вона втекла і від мене!

Мені не залишалося іншого виходу, як цього разу застосувати пояснення інструктора. У цей момент недалеко бахнула петарда і собака побігла до мене. Але як виявилося не до мене… вона побігла далі у своїх справах. Тут я подумала як треба правильно діяти, щоб вона точно мене послухалася та отримала урок. Я пішла за Моллі, а не побігла, нехай бачить мій непохитний вигляд! Я йшла і погрожувала собаці, що зараз вона у мене отримає! Але відчувала я тоді себе невпевнено, бо за парканом були люди… і що ж вони про мене подумають? Що я не люблю свою собаку? Але це ж не так! Тут я ще подумала, як довго мені ще до неї йти, адже вона втекла вже дуже далеко. І раптом я її не знайду? Що ж мені робити? Але я продовжувала впевнено йти та погрожувати Моллі.

Але тут раптом я нарешті побачила свою собаку, яка спочатку бігала, як ні в чому не бувало, але як побачила мене вона починала міняти свою поведінку. Моллі підібгала свій хвіст, притулилася до своїх лапок і її морда уособлювала страх. Як же мені захотілося в цей момент підійти до неї та ласкаво сказати їй, що так робити не можна. Але мені довелося пересилити себе і згадати про те, що говорив мені інструктор. Я зробила так, як мені сказали. Пригрозила їй, відтріпала за шкірку, відійшла і сказала команду "до мене". Моллі була налякана моєю поведінкою і не хотіла слухатися і стояла на місці. Я повторила дії інструктора. Знову відійшла і сказала "до мене". Моллі нарешті послухалася і підійшла до мене! Тут моє грізне обличчя змінилося на любляче і я почала її обіймати та говорити яка вона молодець. По дорозі додому Моллі була зразком для наслідування. Як говорила інструктор це був "показник вдалої корекції поведінки".

Тому не бійтеся показувати грізний вигляд вашої собаки, а потім голубитися з нею скільки хочете, коли вона покаже, що знову слухається вас!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *