Кішка і собака не уживуться разом — міф чи правда

Знайти розбіжності чотирилапих ще можна в тому, що, для собаки якась дія є дуже доброзичливим проявом, коту вона здається занадто грубою і небезпечною, інформує Ukr.Media.

Собаки, як правило, соціальні тварини, які від природи грайливі. З іншого боку, кішки більш незалежні.

Для спілкування вони використовують різні звуки та поведінку, що може призвести до нерозуміння та неправильного тлумачення сигналів агресії, страху чи дружби між тваринами. Наприклад, загальний жест — виляння хвостом — означає зовсім різні емоції у цих двох видів. Собака, що виляє хвостом, говорить про те, що вона задоволена і щаслива. У той же час кішка робить це найчастіше, коли злиться.

Собаки також інстинктивно переслідують дрібніших тварин, тому коли їм під лапу трапляється кіт, пухнастому краще тікати, щоб уникнути травм.

Через те, що ці тварини спочатку не пристосовані зчитувати сигнали один одного, контакту у них не відбувається.

Проте є величезна кількість прикладів, коли собаки і кішки прекрасно уживаються разом.

Подружити їх дійсно не так вже й складно.

У дослідженні, опублікованому в Journal of Veterinary Behavior, вчені розглянули міжвидову дружбу та виділили фактори, що впливають на її успіх. Вони зазначили, що ранній вік початку дружби важливий як собак, так кішок. Кішкам також зручніше, коли вони першими поселяються в будинку.

Дослідники також помітили, що ініціатором розбрату у міжвидових відносинах найчастіше стає кішка. Комфорт кішки сильніший показник хорошого відношення між тваринами, ніж комфорт собаки. Кішки з більшою ймовірністю почуватимуться незатишно поряд із собаками, ніж навпаки. І кішки виявляють більш агресивну чи ворожу поведінку стосовно собак.

Коли до кошеняти підселяють собаку, воно протягом свого дорослішання починає вчити сигнали собаки, для того, щоб мати можливість з нею спілкуватися і навпаки.

Відповідно, якщо познайомити тварин в ранньому віці, ймовірність того, що з часом вони порозуміються, дуже висока.

Перший час тварини будуть ділити територію, цей процес природний і втручання господаря тут не потрібно.

Тварини можуть легко взаємодіяти, якщо навчаться розпізнавати і зчитувати сигнали один одного.

Досить швидко фаза ворожнечі і неприязні зміниться звичкою і поступово навіть дружбою!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *