Кавапу — нова «дизайнерська» порода собак

Хочемо ми цього чи не хочемо, але вони встигли міцно увійти в наше життя. «Вони» — це собаки так званих «дизайнерських» порід. Назва гучна, помітна, вивірена маркетологами. Якщо по-нашому, по-простому — ми маємо справу зі звичайними метисами, нехай і дуже симпатичними. Тому будемо вживати слово «порода» з великою часткою умовності, інформує Ukr.Media.

Хто такий кавапу?

Кавапу — це результат схрещування кавалер-кінг-чарльз-спанієля і пуделя (як правило, у варіантах «toy» і «miniature»). Варіант «standard» хоч і використовується в програмах розведення, але відносно рідко. За замовчуванням найчастіше йде варіант «miniature» — він вважається більш здоровим, не має багатьох властивих пуделям вроджених хвороб. При покупці було б зовсім не зайвим докладно розпитати заводчика, який саме пудель дав життя вашому цуценяті.

Кавапу — розумні собаки

Цікаво знати, що породи собак ранжовані за частиною інтелекту. Свою методику запропонував доктор Стенлі Корен, дослідивши 140 різних порід собак. Згідно з висновками доктора Корена, пуделі зайняли друге місце — блискучий результат. Кавалер-кінги розташувалися на 73-й позиції, результат, скажімо так, середній. Але «середнє арифметичне» вийшло на користь кавапу — собаки вийшли розумними, енергійними, вони добре навчаються, піддаються дресуванню. Зазначимо, що генетика — наука складна, дуже важко передбачити, яким вийде саме ваш улюбленець. І все ж із цими живими й рухомими собачками треба займатися, використовувати закладений природою чималий потенціал, не давати їм нудьгувати.

Кавапу коштують досить дорого

Якщо говорити про Великобританію, середня ціна на цуценя вийде приблизно £1000 (34 тис. гривень). Тобто за безпородну, по суті, собаку доведеться викласти кругленьку суму, яка на порядок перевищує ту, що просять за багатьох чистопородних цуценят.

Кавапу — гарний вибір для людей, які страждають алергією

Пуделів часто називають «гіпоалергенною» породою. Нехай деяка умовність присутня й тут, але порода дійсно линяє вкрай помірно, не доставляючи власникам великого клопоту. Дуже багато кавапу успадкували цю родзинку від одного зі своїх батьків. Можна припустити, що основні ваші турботи по догляду будуть спрямовані на підтримку здоров'я шкіри й волосяного покриву. Але метиси є метиси. Ніхто не дасть гарантії, що ваш пес неодмінно піде в батьків-пуделів. Не виключено, що ваш улюбленець як раз успадкує шерсть від кавалер-кінга, утім, досвідчені заводчики, які працюють з кавапу, прагнуть закріпити й відтворити у своїх лініях риси вовняного покриву пуделя. Звертайте на це пильну увагу.

Стан здоров'я

Як відомо, метиси за визначенням є більш здоровими собаками. Але, на жаль, кавапу часто успадковують і специфічні родові болячки, що дісталися від обох батьків. Тому при покупці цікавтеся станом здоров'я обох батьків цуценя, попросіть показати результати останніх тестів.

Здоровий щеня доставить своїм господарям виключно позитивні емоції. У цілому кавапу міцні, витривалі, відрізняються високою тривалістю життя (в середньому 13-15 років). Намагайтеся не купувати цуценят у випадкових, сумнівних заводчиків, вибирайте професіоналів.

Кавапу сильно страждають від самотності

Собаки погано переносять навіть короткочасну розлуку зі своїми господарями. Цю обставину слід мати на увазі. Навчання допоможе послабити тягар проблеми, але не вирішить її радикально.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *