Як правильно змінити кличку вихованцеві і чи варто взагалі це робити

Бувають випадки, коли господарі вирішують змінити собаці кличку, що може бути пов'язано з різними причинами. Наскільки це безболісно для психологічного стану вихованця, і як зробити це правильно, інформує Ukr.Media.

Чи можна міняти кличку собаці

Насправді, якщо виникла необхідність змінити кличку собаці, то можна (іноді фахівці навіть рекомендують це зробити). На психіці собаки це не позначиться негативним чином, головне, щоб процес зміни імені відбувався поступово і отримував тільки позитивне підкріплення.

З яких причин можлива зміна клички

Причин, за якими господарі раптом вирішать змінити кличку собаці, може бути кілька:

 • Собака потрапив в будинок у дорослому віці і з кличкою, яка зовсім не подобається господарям або неприйнятна для них (наприклад, так звати когось із членів сім'ї або колишні господарі дали екстравагантну або навіть нецензурне прізвисько).

 • Господарі самі нагородили вихованця першою кличкою, але з часом зрозуміли, що вона зовсім йому не підходить, відчувають постійний дискомфорт, називаючи собаку його ім'ям.

Також бувають випадки, коли собака потрапляє в нові руки від власників, які погано за ним доглядали, були жорстокими. Тоді кінологи навіть рекомендують міняти кличку, щоб нове життя не асоціювалася у вихованця з тим негативом, який був раніше.

Пам'ятайте, що ім'я несе смислове навантаження і багато в чому визначає характер вихованця, тому поставтеся до вибору нової клички дуже серйозно.

Як правильно поміняти ім'я вихованцеві

Треба розуміти, що міняти кличку собаці кожен рік або кілька разів на місяць не можна. Тому, якщо ви прийняли таке рішення, добре обдумайте нове ім'я, дізнайтеся його значення, порадьтеся з усіма членами сім'ї, щоб воно було вже остаточним. Дуже добре, якщо воно буде співзвучне з попереднім (Міккі-Ріккі, Атос-Космос).

Сьогоднішній Дружок завтра навряд чи відгукнеться на Моцарта чи Джека, тому не чекайте миттєвого результату, запасіться терпінням, але дійте цілеспрямовано:

 • Для початку кілька разів просто гладьте собаку, називаючи її новим ім'ям.

 • Покладіть ласощі в кишеню і кличте вихованця новим ім'ям, кожен раз пригощаючи його смачненьким. Теж нехай роблять і інші члени сім'ї. У собаки нове ім'я повинне міцно асоціюватися з отриманням ласощів та позитивною увагою господаря. Не називайте собаку новою кличкою розлюченим тоном.

 • Розподіліть тренування в часі. Займайтеся 3-5 хвилин, але з перервою в півгодини-годину. Добре, якщо хтось із членів сім'ї допоможе вам, перебуваючи в іншій кімнаті або іншому кінці двору.

 • Не називайте собаку старим іменем більше ніколи. Воно повинно вивітритися з пам'яті. Навіть якщо вихованець не підходить на ваш поклик, повторюйте тільки нову кличку.

 • Зазвичай собакам треба не так багато часу, щоб звикнути до нового імені. Якщо воно завжди буде отримувати тільки позитивне підкріплення, то вже через тиждень ваш вихованець буде мчати, тільки почувши його.

  Якщо виникла така необхідність, ім'я собаці можна поміняти, але бажано, щоб це відбулося один раз за його життя. На психіці вихованця це не позначиться негативно, якщо провести заміну поступово і з позитивним підкріпленням. Головне, щоб собаці і людям було комфортно в товаристві один одного.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *