Хто кому господар: як коти сприймають нас — людей

Ви сприймаєте вашого домашнього вихованця, як частину родини: облаштовуєте йому особистий простір, розважаєте, доглядаєте, годуєте, підлаштовуєте житло під його потреби.., інформує Ukr.Media.

Згадайте, скільки разів ви про себе (або навіть вголос) промовляли: "Як шкода, що коти не вміють говорити", — хоча, найчастіше, і без слів розумієте свою тварину.

А чи замислювалися ви, як коти сприймають нас — людей. Хто ми для них?

Однозначної відповіді на це досі немає, але, якщо судячи з ряду ознак, то ви прийдете до висновку, що людина для кішки швидше друг і годувальник або велика мама-кішка. Тварини особливо люблять спати біля грудей людини: стук серця і дихання нагадує їм про ті миттєвості дитинства, що вони провели, згорнувшись одним клубочком з мамою.

Чи має ваша кішка звичку топтатися на ваших грудях? Швидше за все — так! Це знову інстинкт з дитинства, який дає вам зрозуміти, що тварина сприймає вас як маму. Маленькі кошенята топчуться на грудях у мами-кішки, щоб стимулювати вироблення молока.

Попри те, що кішка сприймає вас як великого кота, іноді їй хочеться самій по-материнському про вас подбати, це виражається в бажанні тварини повилизувати вас. Вкрай важливо, щоб зберегти теплі стосунки з твариною, приймати його звички та особливості. Коли таким чином кіт висловлює свою прихильність, а ви відштовхуєте його — це сприймається як зрада. Чи буде тварина довіряти людині, стане сприймати його як маму або дорослу кішку, або ви станете для неї просто додатком до території — залежить тільки від вас і вашої поведінки по відношенню до неї.

Одна з ознак поваги кішки — коли ви з'являєтеся поруч, особливо якщо звертаєтеся до неї,- вона перевертається на спину, позіхає, витягує лапки, і смикає хвостом, таким чином, вона вітає вас, і дає зрозуміти, що налаштована до вас доброзичливо.

Подібна поведінка для котів характерно лише стосовно дуже близьких людей і тварин.

Особливо цінуйте, якщо кішка дозволяє вам погладити її по животику — це ознака особливої довіри. Якщо кішка любить тертися об вас, особливо коли ви після довгої відсутності повертаєтеся додому, піднімає хвіст трубою, підтримує контакт, вона висловлює свою любов, і дає зрозуміти, що сприймає вас як частину території. Адже загальновідомий і науково доведений факт, що кішки прив'язуються не тільки до конкретної людини, але і до місцевості (квартири/будинку). Далеко не всі тварини поводяться подібним чином.

Якщо ваш вихованець такий, радійте, він зараховує вас до зграї своїх.

В іншому випадку кіт просто співіснує з вами, тримаючи вас на відстані, дозволяючи себе годувати, і мінімально доглядати. У таких тварин є своя територія, наприклад крісло, і особливого тактильного і душевного контакту з вами їм не потрібно. Якщо у вашому домі живе кілька кішок, то, спостерігаючи за ними, ви зможете побачити чітку ієрархію. Наприклад, сильна кішка вилизує слабку, першою приймає їжу, може з'їсти з чужої миски. Ні в якому разі не намагайтеся змінити це.

Ви як людина, можете просто давати трохи більше тепла тому, хто нижче по ієрархії. Адже тваринні "правила" формувалися тисячоліттями, і ваше втручання викличе стрес. Краще зробіть у своїй квартирі всі умови для двох (і більше) тварин: важливо, щоб у кожного був свій куточок. Коли в сім'ї одна кішка, але кілька господарів, тварина сама вибере собі улюбленця. Це буде та людина, яка не приносить їй незручностей і не викликає стресу: дозволяє сидіти на колінах, не підвищує голос, не обіймає, коли кішка цього не хоче. Тварини мають дуже добру пам'ять, і можуть запам'ятати незначну для людини деталь, і з-за цього незлюбити її.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *