Чому собака скиглить: причини та що з цим робити

Якщо ваш вихованець занадто активний і емоційний, то це може стати справжньою проблемою для всіх членів сім'ї, особливо якщо свої емоції собака висловлює скигленням. А які причини такої поведінки? І як відучити улюбленця від цієї звички?

Причини скиглення

Чому собака скиглить? Причини такої поведінки можуть бути різноманітними:

 • Щеня за допомогою скиглення може виражати свої емоції, адже робити це іншими способами він поки не вміє.
 • Погіршення стану захворювання. Біль, яку вихованець може відчувати через якусь хворобу або травму, напевно змусить його привертати увагу господарів і просити про допомогу. Але скавчання може супроводжуватися й іншими симптомами, такими як підвищення температури тіла, розлади травлення, млявість, апатія, відсутність апетиту і так далі.
 • Потреби та бажання. Скиглячи, собака може вимагати від господаря уваги або таким способам нагадувати йому про те, що час відправитися на прогулянку або дати якісь ласощі.
 • Самотність. Якщо господаря часто і довго не буває вдома, то вихованцеві напевно не буде вистачати уваги, спілкування та піклування. І собака неодмінно спробує про це повідомити за допомогою скиглення.
 • Захват. Навіть доросла собака може виражати свої емоції нестримано, голосно гавкаючи або ж скиглячи.
 • Якщо вихованець завинив і був застуканий або викритий господарем, то за допомогою скиглення він може виражати почуття провини або навіть намагатися на своїй собачій мові перепрошувати. Голосові сигнали можуть супроводжуватися й поведінковими. Наприклад, пес може притискати вуха, опускати очі, притискатися до вас або до підлоги.
 • Якщо вам здається, що ваш вихованець скиглить без причини, то, ймовірно, йому просто нудно. Спробуйте заманити його новою іграшкою або активною грою. Якщо він оцінить вашу пропозицію і сприйме її радісно, то напевно причиною скиглення була саме нудьга.
 • Стрес, хвилювання, переляк. Згадайте, після яких подій собака почала подавати голос. Ймовірно, ви нещодавно переїхали, в такому разі на емоційному стані вихованця могла відбитися зміна обстановки. Причиною страху міг стати візит до ветеринара або раптова зустріч з більшою та агресивною собакою під час прогулянки.
 • Бажання спорожнити кишечник або сечовий міхур, іншими словами, сходити в туалет. Деякі породи емоційно сприймають позиви. Крім того, якщо вихованець довго стримувався, то очікування може стати для нього болісним.
 • Як з'ясувати причини

  Якщо собака виє, але ніяких інших змін у поведінці немає, то визначити причини скиглення буде непросто, адже, як ви вже встигли зрозуміти, вони можуть бути різними. Але якщо ви — уважний і відповідальний хазяїн, то напевно помітите навіть найменші зміни. Проведіть кілька днів зі своїм вихованцем і поспостерігайте за його звичками. Постарайтеся з'ясувати, коли і в який час ваш улюбленець починає скиглити: вранці або ввечері, перед вашим від'їздом, чи до прогулянки, інформує Ukr.Media.

  Як відучити собаку скиглити

  Що робити, якщо собака постійно скиглить? Якщо з'ясовані причини, то вашим основним завданням стане їх усунення. Дії можуть бути наступними.

  Якщо собака виє при бажанні сходити в туалет, то просто регулярно виводьте її на прогулянки, щоб не змушувати довго терпіти.

  Вихованцеві катастрофічно бракує вашої уваги? Тоді дайте її! Але це не означає, що ви повинні обдаровувати собаку обіймами за першим покликом, в такому випадку ситуація може лише погіршитися. Потрібно дати зрозуміти, що ви дбаєте про улюбленця і приділяєте йому час. Для цього більше гуляйте, спілкуйтеся, грайте в активні ігри та просто будьте поруч.

  Якщо вихованець відчуває себе самотньо, але ви змушені часто залишати його одного, то поступово привчіть його до цього. Для цього спочатку вийдіть в іншу кімнату, але показуйте, що ви поруч і не кинете собаку. Потім починайте ховатися і не реагуйте на перші спроби покликати вас, потім збільшуйте періоди відсутності.

  Показуйте, що скавчання вам не подобається. Наприклад, можна виводити собаку в іншу кімнату або строго висловлювати своє невдоволення. Причому важливо робити це регулярно і часто, щоб вихованець зрозумів, чим саме кривдить вас.

  Якщо собака нещодавно пережила стрес, то постарайтеся оточити її турботою і створити максимально комфортні та спокійні умови, щоб вона змогла забути про страх і відчути себе в безпеці.

  Намагайтеся не давати вихованцеві нудьгувати: пропонуйте йому нові розваги, водіть гуляти, знайомте з іншими тваринами та людьми, все це викликає приємні емоції. Однак, дуже корисно привчити собаку до певного режиму. Тоді вона буде знати, що гуляти, їсти та спати треба в певний час, і не стане вимагати прогулянку або їжу раніше.

  Якщо собака скигленням щось просить або вимагає, то дайте їй зрозуміти, що таким способом вона не отримає бажане. Виконуйте прохання тільки тоді, коли тварина повністю заспокоїться.

  Причиною такої поведінки є хвороба? Тоді відповідь очевидна: негайно покажіть улюбленця ветеринару, щоб швидко усунути нездужання і не погіршити ситуацію. Відповідально ставтеся до здоров'я вихованця: стежте за його поведінкою, вчасно відвідуйте ветеринара і робіть необхідні щеплення за графіком.

  З раннього віку привчайте вихованця поводитися спокійно і не проявляти емоції дуже бурхливо.

  З'ясуйте причини скиглення і проявіть терпіння, щоб відучити собаку від цієї шкідливої звички.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *