Чому кішки підіймають лапу, коли сидять: що це може означати

Кішки часто змушують нас задуматися про причини їхньої поведінки. Одна з таких цікавих дій — підняття лапи під час сидіння, інформує Ukr.Media.

Це може бути сигналом уваги, грайливим жестом або реакцією на зовнішній подразник.

Ми досліджуємо різні причини, через які кішка може піднімати лапу, спираючись на останні дослідження в галузі фелінології та поведінки тварин, щоб краще зрозуміти цих загадкових вихованців.

Поранена

На жаль, підняття лапи може бути ознакою того, що у кішки травма.

Вона може кульгати і намагається при ходьбі використовувати інші лапи, можливо, взагалі не відриваючи пошкоджену від землі. Кішка може сховатися і більше спати, коли їй боляче.

Якщо підозрюєте, що улюбленець зазнав травми, спробуйте оглянути лапу, щоб визначити, чи не є причиною проблеми будь-які шипи, тріски або порізи. Негайно зверніться до ветеринара, щоб він її оглянув.

Доглядає за собою

Кішки часто лижуть лапи, коли доглядають за собою. Догляд за шерстю — тривалий процес, і вони легко відволікаються на шум і різкі рухи, через які можуть сидіти на місці, піднявши лапу і втупившись у простір.

Щойно кішка вирішить, що турбуватися нема про що, то повернеться до своїх справ.

Готується завдати удару

Якщо інша кішка, собака або навіть член сім'ї перебуває поблизу, в той час як кішка піднімає лапу, є велика ймовірність, що вона готується завдати удару.

Більшість кішок завдадуть кілька швидких ударів кігтями або просто лапою як попередження, перш ніж втекти.

Зазвичай це ознака того, що кішка хоче побути одна, щоб заспокоїтися. Забезпечте вихованця місцями, де він зможе усамітнитися, щоб зменшити агресію щодо інших домашніх тварин.

Проявляє прихильність

Кішки можуть простягати лапу до одного зі своїх улюблених членів сім'ї на знак прихильності.

Багато хто воліє проявляти прихильність на відстані замість того, щоб їх гладили й обіймали.

Вони також можуть спробувати позначити господаря своїм запахом, піднявши лапу, щоб доторкнутися до нього, коли він проходить повз.

У кішок на лапах є пахучі залози, які залишають після себе унікальні феромони, які кішки можуть відчувати.

Спілкується

Багато власників котів помічають, що улюбленцям подобається піднімати лапи, коли вони намагаються спілкуватися. Зазвичай кішка таким чином просить їжі, але це також включає іграшки або прихильність.

Потягується

Ще одна причина, через яку кішка може піднімати лапу, коли сидить, полягає в тому, що вона потягується і готується подрімати.

Кішки потягуються незвичайними способами, які можуть здатися досить дивними людям, тому часто здається, що вихованець просто підняв лапу.

Проявляє обережність

Кішка може зайняти насторожену позицію з піднятою лапою, готова завдати удару, якщо почує дивний шум або побачить рух, який її налякає.

Ця поза частіше зустрічається, коли кішка спить або майже спить. Також це можна помітити, коли кішка гуляє в незнайомій місцевості.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *