Чому кішка лягає спати поряд із людиною?

У реальному житті все далеко не так романтично і спокійно: кожен другий вихованець періодично брикається, переміщається, завалюється на груди і махає хвостом перед носом, інформує Ukr.Media.

Та й людина не відстає: крутиться, штовхається, спихає чотирилапого вихованця на підлогу. Не сон, а постійна міграція. Ніхто до ладу не висипається, а горезвісний «міміметр» падає нижче за плінтус.

Пошук тепла

Причина актуальна під час холодної погоди, навіть якщо квартира досить прогріта. І кішки, і коти всім своїм нутром відчувають погоду за вікном. Не просто так існує прикмета, мовляв, якщо вони закривають носи, значить найближчими днями буде холодно. У компанії людини пухнастику завжди затишніше і спокійніше: він розслаблюється, насолоджується теплом, мимоволі притискається. Якщо вихованців у квартирі двоє і більше, то вони можуть спати разом, ігноруючи господарів.

Кіт під захистом!

Деякі чотирилапі схильні до фобій і страхів. Собаки гавкають і скиглять, лякаються пакету, що пролетів повз, на вулиці, а коти ніяк не можуть зрозуміти пристрій робота-пилососа. Тварини використовують повний арсенал: шиплять, гудуть, нападають, б'ються із ворогами. При цьому вони явно переживають: тремтять і намагаються бути ближчими до людини. Нехай нічні страхи і нагадують фантасмагорію, справа не в надприродних здібностях, а в банальному інстинкті виживання.

Зазвичай коти кілька разів на добу змінюють локацію, переміщаючись з ліжка на диван, звідти на крісло, потім на підлогу, вікно та стіл, а потім йдуть на другий захід. Нехай спить там, де більше подобається!

Кохання та подяка

Кішкам не подобається залишатися на самоті, хоча, безумовно, є і міні-царі місцевого розливу. Зазвичай, мурчальники вибирають собі єдину людину з усіх членів «прайду». До нього відчувають особливі почуття: спілкуються, грають, лащаться.

У такий спосіб вони дякують двоногому за турботу, ласку та увагу. Спільний сон — прояв найтепліших почуттів.

Звичайно, іноді ідилія порушується побутовими дрібницями: спекою, незручною позою, недугою. Не дуже комфортно спати з котом на животі, коли стоїть задушливе літо. Але спільний сон надає і кішкам, і їхнім господарям впевненості: все гаразд, нічого страшного не сталося, будинок на місці улюблені поруч.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *