5 складних порід кішок, які доставляють неприємності в побуті

У рейтингу домашніх тварин кішка знаходиться на лідируючій позиції. Мила, пухнаста істота, яка не вимагає щоденного вигулу і дресування, здається дуже зручною, інформує Ukr.Media.

Але перш ніж зважитися на будь-якого домашнього вихованця, про нього потрібно вивчити всю інформацію по максимуму. Інакше замість позитивних емоцій господарі стикаються з проблемами і позбавляються від тварин.

Ці 5 порід кішок найчастіше виявляються в ролі ізгоїв:

Перський

Перси — дуже красиві і ефектні, саме їх найбільше люблять фотографувати професіонали. Багато закохуються в картинку і не намагаються з'ясувати особливості породи, а їх досить багато. Перш за все це — шерсть. Вона дуже довга, більше 10 см, щоб тварина виглядала красиво, її потрібно розчісувати кожен день. Інакше ковтуни неминучі. Більш того, будуть потрібні спеціальні присипки для вовни, щоб надати їй візуальну пухнастість. Персів треба часто купати, а це досить складна процедура. Найпростіше звернутися до грумера, але ця послуга досить дорога.

І навіть після всього цього ви не позбудетеся від шерсті у квартирі, а для того, щоб тварина не линяла занадто активно, потрібне правильне харчування. Кумедний приплюснутий ніс — ще одна проблема, через яку кішки сопуть, хропуть і мучаться від виділень з очей. Іноді без мазей і крапель просто не обійтися. Та й характер у персів не вогонь, вони дуже мстиві, відучити їх від поганих звичок неможливо.

Турецька ангора

Ці кішки у свій час були неймовірно популярні в Радянському Союзі, вони дійсно орієнтовані на людину, люблять суспільство і дуже симпатично виглядають. Якщо у вас в будинку більшу частину дня немає людей, ця порода точно не підходить. Найкраще вони підходять пенсіонерам, бо прив'язуються до однієї людини, а інших не сприймають. Ангора не кращий вибір для тих, хто любить тишу, бо вони часто і голосно нявкають, муркочуть. Серед цієї породи часто зустрічаються глухі від народження, це потрібно перевіряти спеціально.

Шерсть ангор теж завдає чимало проблем, вона сиплеться дуже сильно, літає по повітрю і осідає де попало. Доглядати за нею простіше, ніж в попередньому випадку, але все одно будуть потрібні спеціальні гребінці. Високий ризик алергічних реакцій у цієї породи, тому їм підходять далеко не всі корми.

Шотландська висловуха

Скоттиши — ще одна зворушливо-чарівна порода, яка на вигляд викликає величезну кількість позитивних емоцій. Незвичайні вуха, які так подобаються шанувальникам кішок, насправді штучно придбані. Ця мутація негативно відбивається на хрящі всього організму кішки. Висловухі часто страждають дисплазіями, хондрозами, причому багато, з раннього віку. Хвороби такого плану постійно прогресують, в майбутньому реальні артрити та інші проблеми. Крім того, ризик серцевих і ниркових захворювань у цієї породи дуже великий.

Таким чином, купуючи скоттиша, потрібно реально зважити, чи готові ви утримувати і виховувати кота-інваліда.

Британська короткошерста

Дуже поширена порода, яку безумовно прославив знаменитий Чеширський кіт. Британці — дуже ефектні і симпатичні, шерсть плюшева, красива. Але ці коти не ласкаві, вони підходять тим, хто сприймає кішку, як живий предмет інтер'єру. Це зарозуміла порода, апатична, не грайлива. Вони не кинуться зустрічати вас біля порога, не сидять на колінах. Необхідно правильно виховати кошеня, щоб воно не виявляло агресії.

Сіамська

Дуже цікава і красива порода, яка відрізняється рухливістю, емоційною лабільністю. Їм треба багато рухатися, тому часто псують майно у квартирі. Покарання вони переносять погано, стають ще більш складними і мстивими. Часто зустрічаються сіамці з неврозом, агресією, ревнощами господаря до інших людей. Голодні крики цього кота чутиме весь багатоквартирний будинок, а в період гону вони стають абсолютно нестерпними. Сіамцям треба спеціальне харчування, інакше забарвлення втратить свою унікальність.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *