Яка глибина у пісків у пустелі Сахара. І що під ними?

Хто б міг подумати — але приблизно шість тисяч років тому Сахара була зеленою та квітучою.

Пісок у Сахарі розподілено нерівномірно. На великих територіях шар піску збирається у кількох сантиметрах, інформує Ukr.Media.

Але у більшості людей Сахара асоціюється з дюнами. І піску в них значно більше і йде він глибше. На дюни припадає лише 15% території пустелі.

Глибина піску у більшості дюн знаходиться в діапазоні від 20 до 50 метрів. Найбільша дюна-рекордсмен витяглася вглиб на 300 метрів.

Під шаром піску переважно три типи поверхонь: глина, вапняно-гіпсові шари, галька та скелясті породи. Ґрунтові шари тут мізерні. Суворий клімат з різкими перепадами температур руйнує скельні породи, поступово перетворюючи на новий пісок.

Звідки у пустелях береться пісок

Ви колись замислювалися, звідки в пустелях береться стільки піску?

Чарівні дюни, золотаві пагорби та таємничі оксами — це ж величезна маса піску!

Сахара — одне з найнебезпечніших місць на Землі. Температура повітря у пустелі може досягати +50 градусів. Додамо до цього відсутність води та їжі. Вижити тут дуже важко.

Пісок — це осадова гірська порода, яка перетворилася на пухку суміш піщин. Піщінки не однакові, у них багато різноманітних розмірів та форм.

Пісок утворюється з гірських порід під впливом вітру, води та перепадів температур.

Дрібні частки мінералів, такі як кварц, польові шпати та слюда, відокремлюються від скель та переносяться вітром. Тому пісок у Сахарі може змінювати свій колір від білого до червоного або навіть чорного, залежно від складу мінералів.

Вітер, що несе пісок, піднімає його з поверхні ґрунту та переносить на великі відстані. У пустельних регіонах часто дмуть сильні вітри, які підхоплюють пісок і переносять його на нові місця.

Через війну таких процесів утворюються дюни — піщані пагорби, витягнуті у бік переважаючих вітрів. Піщані дюни можуть досягати величезних розмірів — до кількох сотень метрів заввишки та до десятків кілометрів завдовжки!

Дюни постійно переміщаються і змінюють свою форму через вітер, який дме з різних боків.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *