20 дивних і приголомшливих фактів про Ісландію

У Рейк'явіку є музей пенісів. Він містить колекцію пенісів більш, ніж 200 різних ссавців, включаючи і людський орган.

Ісландські діти залишаються на вулиці, щоб подрімати на морозі. Це не рідкість, коли дитина спить у колясці на вулиці, поки батьки п'ють каву у кав'ярні. Або ви можете побачити, як немовля спить у дворі будинку, незалежно від сезону.

Ісландія – нація книжкових черв'яків. У ісландській мові навіть є окреме слово jólabókaflóð, що означає різдвяний книжковий потік. Мається на увазі велику кількість книг, яка публікується до Різдва, а книги є популярними різдвяними подарунками.

Пиво було заборонене в Ісландії до 1989 року.

Aliingi, ісландський парламент був заснований в 930 році і є одним з найстаріших у світі.

Ісландці люблять їсти морозиво, хоча температура в країні часто значно нижче нуля.

Ісландці не менше люблять плавальні басейни і відкриті гарячі купальні в люті морози. В країні є багато водойм з геотермальною водою, яка постійно тепла і відмінно підходить для відпочинку.

У Ісландії кожні кілька років відбувається виверження вулканів. Більшість з вулканів маленькі і є цікавим видовищем для туристів.

Майже всі потреби в опаленні та електроенергії Ісландії забезпечуються гідроенергетичними та геотермальними запасами води.

У Ісландії немає комарів. І взагалі тут дуже мало комах..

Комедійний актор Джон Гнарр був обраний мером Рейк'явіка в 2010 році і пропрацював на цій посаді 4 роки. Однією з його передвиборчих обіцянок було невиконання ніяких передвиборчих обіцянок.

Арктичная лисиця є єдиним ссавцем, що походить з Ісландії.

Столиця Ісландії Рейк'явік є найпівнічнішим містом будь-якої суверенної держави у світі. Хоча насправді там не так уже й холодно. Середня температура в січні в Рейк'явіку приблизно така ж, як у Нью-Йорку.

Ісландці не мають прізвищ у традиційному розумінні. Переважна більшість ісландських прізвищ вказують на те, що ви – син чи дочка вашого батька. Імена майже завжди використовуються при зверненні до кого-небудь, незалежно від того, наскільки формальною є зустріч. Навіть у телефонній книзі абоненти відображаються по імені.

Докладніше про імена. Існують суворі закони про те, які імена дозволені в Ісландії, справа полягає в тому, щоб зберегти ісландську мову. Всі імена, які раніше не використовувалися, подаються на розгляд у ісландський комітет з імен, який або дозволяє їх, якщо вони відповідають закону про ісландські імена, або відхиляє їх, змушуючи батьків знайти інше ім'я для своєї дитини.

Ісландська поліція не має зброї. За всю історію поліція не розстріляла жодної людини.

Англійське слово "гейзер" походить від імені великої термальної водойми Гейзир в Хаукадалур, Південна Ісландія.

Ісландія вела тільки одну війну, і її ледве можна назвати війною. Назва цієї події: Þorskastríðið, Холодна війна, це була суперечка між Ісландією та Великобританією через рибальські угіддя в 1960-х і 70-х роках.

Ісландія, як і багато інших європейських країн, спалювала відьом на вогнищі у 17-му столітті. Але відьмами в Ісландії були переважно чоловіки.

У Ісландії немає жодної залізничної системи, інформує Ukr.Media.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *