Вчені з’ясували — восьминоги б’ють риб, щоб змусити їх більше працювати і принизити

Вчені помітили, що восьминоги б'ють риб, і агресія виникає не лише під час полювання. Файтингу під водою здивувалися і любителі фауни, а після кадрів з дослідження записали молюсків до списку абьюзерів. Але, можливо, справа не в стосунках тварин, а в клубі, про який не можна говорити, інформує Ukr.Media.

Автори статті, опублікованій в журналі Ecology, провели дослідження взаємодії мешканців підводного світу. Вчені задокументували вісім моментів, які транслюють агресивну поведінку восьминогів у бік риб. Дослідники описали дію головоногих молюсків як "швидкий, вибуховий рух однією кінцівкою, спрямований на конкретного партнера — рибу". Серед "жертв" виявилися риби-білки і представники барабулевих риб.

Співавтор статті Едуардо Сампайо пояснив:

"Зазвичай, восьминоги і риби полюють разом. Тварини використовують переваги один одного, щоб домогтися успіху: риби знаходять і вказують на потенційну їжу, що призводить приводить восьминогів в рух. Своєю чергою, молюски переслідують і вбивають здобич (їжа ділиться між групою)".

Але іноді під час полювання виникають конфлікти: восьминоги відганяють риб від видобутку, щоб отримати негайний доступ до їжі. Але два з восьми моментів на відео не можна віднести до агресії, пов'язаної з добуванням їжі. Вчені вважають: восьминоги б'ють неслухняних риб, щоб змусити їх працювати старанніше під час наступного полювання.

Користувачі Твіттера оцінили роботу авторів статті і переконалися в правдивості дослідження завдяки контенту в Інтернеті.

  • "П'яний восьминіг хоче битися!".

Коментатори вирішили — восьминогів можна зрозуміти.

  • "Може бути, всі риби докучливі і плаксиві, як герої "в пошуках Немо". Я б теж хотіла вдарити їх по обличчю".

Але деякі люди звинуватили молюсків в аб'юзі і знайшли героя, який заступиться за риб.

  • "Це нечесно, ці риби безрукі".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *